Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon zavar a beszédhibám!...

Nagyon zavar a beszédhibám! Hogyan tudnám itthoni módszerekkel elmulasztani?

Figyelt kérdés

Nagyon furcsa beszédhibám van, nem tudom van-e ennek neve, de a dadogáshoz hasonlít.

Ha mondjuk gépen keresztül, skypeon beszélek valakivel, akkor szinte semmi probléma nincsen. Viszont ha élőben mondjuk megszólítok valakit, onnantól kezdve leblokkol a nyelvem és nem tudom elkezdeni a mondatot. Ilyenkor általában elétolok valamilyen kötőszót, és így könnyebb kimondani. Ha iskolában pl. tanárokkal beszélnék akkor meg a hadarás is belekeveredik, mert annyira gyorsan akarom elmondani, hogy beleakadok és elkezdek dadogni. Ez van felolvasásnál is. De még szűkebb baráti körben is, ha valamiért nagyon izgatott vagyok, például egy jó sztorit akarnék elmondani, akkor tuti hogy beledadogok megáll a tüdőmben a levegő. De ha csak egyszerű párbeszéd az megy!

Szóval lényegében az a probléma, hogy vannak bizonyos betűk, (általában a, á, e, é, m, n, t, j, o, u, ü, v) és ha azokkal kezdődik egy mondat, akkor egyszerűen nem vagyok képes kimondani. Tátva van a szám és egyszerűen nem jön a torkomból hang. Próbálom kinyomni a levegőt a tüdőmből és nem megy!

Volt olyan hogy verset kellett mondani és a vers első sora pont ilyen betűvel kezdődött. És ugye egy hang nem jött ki a torkomon, szóval a tanárnő azt hitte nem tudom a verset. Aztán egy kis zaj keletkezett és egyből elindult. Egyszerűen nem értem!

Tud valaki ennek az elmulasztására valamilyen itthoni módszert? Később tudunk csak elmenni logópédushoz, de én minél hamarabb el szeretném mulasztani! Nagyon zavar, nem merek emberekkel beszélni, emiatt! :( Félek, hogy megmarad és akkor majd munkát sem tudok majd találni ;(

14 éves vagyok.


2012. máj. 31. 15:01
 1/1 anonim ***** válasza:

Egy barátom kisfiának volt hasonló beszédzavara. A logopédus adott könyvet amiből tanultuk a mondókákat vele. Ő 7 éves volt akkor.

Nyár végére folyékonyan beszélt egész addig, amíg olyan emberrel nem találkozott aki valamiért zavarta.

Küldök egy cikket.

2012. jún. 2. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!