Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mivel tudom meggátolni a...

Mivel tudom meggátolni a hajhullásomat és a korpásodásomat?

Figyelt kérdés

mindig megszárítom a hajam mosás után, head & shoulders-t használok, de nem igazán használ, amint megszárad a hajam egyből hullik a korpa belőle, a hajhullás meg folyamatosan van,

20/F


2012. jún. 8. 10:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Teafa olajos tojáspakolás sokat segíthet.
2012. jún. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Persze, főleg ha még sózod-borsozod is, ízlés szerint... :)

A tojást inkább edd meg.


A korpát gomba okozza, erre normális esetben jó a patikában vásárolható Nizoral sampont (egy kisebb vagyonért), de 2 hét alatt elmúlik tőle. Az bolti sampontok, ahogy tapasztalhattad, semmit nem érnek, a gomba megszokja a sok használattól (rezisztens lesz), és vígan éldegél. Ha már nagyon súlyos a helyzet, akkor bőrgyógyász segíthet.

A hajhullásnak sok oka lehet. Ha van összefüggés a korpásodás és a hajhullásod között, akkor az is meg fog szűnni, ha eltűnik a gomba.

Ha viszont továbbra is hullik a hajad, akkor csak orvos tud segíteni, minimum egy vérvétel után. Ha nincs semmilyen gyulladásod vagy hiányod (vitamin, vas stb.), akkor hormonvizsgálat. De okozhatja rossz sampon is, és nekem pl. a túl meleg hajszárítótól is hullik.

2012. jún. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Most vettem észre, hogy pasi vagy - hát ebben az esetben sajnos az is lehet, hogy már most kezdesz kopaszodni.
2012. jún. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
a Nizoralt használtam már, de nem működött, nem hiszem h kopaszodás mert senki se volt kopasz a családban, se a nagyszülőknél, azóta ilyen mióta5 éve egyszer kiszőkítettem a hajamat egy fodrásszal
2012. jún. 8. 16:06

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!