Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pszichés hányinger ellen mit...

Pszichés hányinger ellen mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés
Több hete napi szinten hányingerem van, de van amikor csak a gyomrom fáj! Voltam orvosnál, minden leletem negatív lett! Kaptam gyógyszereket, amik azt mondta hogy szigorú diéta mellett hamar hatni fognak! Még mindig nem hatott, vagyis de, amíg itthon vagyok teljesen jól vagyok! De amint arra gondolok, hogy buszra kell ülnöm elkap a hányinger, félek hogy a buszon leszek majd rosszul! Ez ellen mit lehet csinálni? Eddig még egyszer sem hánytam, de mindig attól tartok, hogy na majd most!
2012. jún. 9. 09:11
1 2 3
 1/22 anonim válasza:

Hasonló problémákkal küzdök,de eszemben sincs gyógyszert szedni miatta,hiszen a pszichés gondokat csak pszichés úton lehet megoldani...persze ez baromi okosan hangzik,megvalósítani már nehezebb.:S

Nálad akkor kizárt az utazási betegség?

2012. jún. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Azt mondta, hogy valószínű egy régebbi betegségemnek a szövődménye, mert hogy nem diétáztam megfelelően + már szorongok is emiatt! Ilyen gyomorvédő gyógyszert kaptam, meg probiotikumot! Nem hiszem, hogy utazási betegség lenne, mert eddig semmi bajom nem volt, ugyanúgy félek tömegbe is menni, mert félek, hogy rosszul leszek! És te voltál vele orvosnál?
2012. jún. 9. 09:50
 3/22 anonim válasza:

Gyomorvédő gyógyszer?Az mondjuk nagy bajt nem csinálhat,én maradok a nyugtató hatású gyógyteáknál,így legalább a gyomrom nem rángatózik...orvosnál nem voltam vele,de nekem főleg a tömeggel van problémám,és ha össze vagyok zárva sok emberrel (buszon,munkahelyen,iskolában,bankban...),akkor pánikolok...próbálok magasról tenni a többiekre,így lassan azért alakul a dolog...

Szerintem próbáld meg lekötni magad,napközben folyamatosan járjon az agyad valamin,ne legyenek üres járatok...így éjszaka is "hatékonyabban" pihensz majd,ami szintén befolyásolja az ilyen jellegű problémák kezelését...:)

2012. jún. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Milyen teákat iszol? Hátha nekem is használna! :) Gyömbér teát ittam eddig, de az nagyon nem ízlett, azt mondják az jó hányingerre! Próbálok majd én sem törődni a többiekkel! Nálad ez mióta tart? Jó lenne hamar leküzdeni!
2012. jún. 9. 10:17
 5/22 anonim válasza:

Citromfüvet,körömvirágot,kamillát,zsályát,orbáncfüvet,macskagyökeret szoktam használni,egy részük nyugtat,másik részük regenerál és fertőtlenít...persze nem szabad túlzásba esni,mert egy idő után nem használnak semmit,esetleg pont,hogy hányingert okozhatnak,olyankor szünetet kell tartani...

A mennyiségeket ki kell tapasztalni...

Nekem kb. 11 éve tart,de sokáig csak sodródtam az árral,és 2 éve kezdtem foglalkozni vele...:S

2012. jún. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:

A gyömbér is jó lenne,de én sem szeretem az íze miatt teaként inni,viszont húslevessel befogadja a gyomrom.:D


Van még az ezerjófű,de az nagyon brutális,ajánlom,hogy egyszer kóstold meg,de ha gyomorfekély gyanúja nem áll fenn,és nem vagy savas,akkor nagy károkat nem okozhat...borzasztó keserű íze van(hiába édesítenéd),viszont sok nyavalyától megszabadított régebben...

2012. jún. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaid! Jó tudni, hogy nem egyedül vagyok ezzel a gonddal! 11 év? Az rengeteg idő! Ugyanúgy hányingered van neked is? Te nem szoktál félni hogy esetleg hányni is fogsz? Kipróbálom majd ezeket a teákat, remélem tényleg használni fognak!
2012. jún. 9. 10:56
 8/22 anonim válasza:
Üdv a csapatban! Énis ezekkel a problémákkal küzdök, nemtudom mit kéne csinálnom ,hogy elmúljon, folyton "úgyis rosszul leszek-en" kattogok, orvoshoz nem szeretnék fordulni
2012. jún. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Én sajnos már ott tartok, hogy inkább elmegyek orvoshoz! Sajnos megnehezíti az életemet és jó lenne kilábalni ebből!
2012. jún. 29. 06:25
 10/22 anonim válasza:
ha voltál dobj egy üzit kiváncsi vagyok mit mondd köszi:)
2012. júl. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!