Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » BKV nyugdíjas bérletre még...

BKV nyugdíjas bérletre még jogosult az a fiatal akit leszázalékoltak és egyetlen jövedelme a aktív korúak ellátása? Ha nem milyen kedvezményt vehet igénybe a tömegközlekedésen?

Figyelt kérdés
leszázalékolt, BKV, nem nyugdíjas korú, bérlet, tömegközlekedés, kedvezmény

2012. jún. 10. 00:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
hál istennek nem
2012. jún. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

"hál istennek nem" - hogy ... majdnem mondtam egy csúnyát!


De remélem tévedsz! Más nem lesz diákbérletem.

2012. jún. 11. 03:00
 3/16 A kérdező kommentje:

# 1/2 Időpont tegnap 15:53


Hát nagy hálára ad okot, hogy az ember fiatalon elárvul és belerokkan a munkába, hogy fél évig az ágyból sem tudd kikelni (gerincem megroppant ...), most meg, hogy nincs meg az a kevés szolgálati időm sem, mert persze sokszor csak hazudták, hogy bejelentettek, meg a majd, meg a helyzet, hogy nincs más munka ha szívózok, kapok 25ezer Forintot és ennyit kap az öcsém is akin kamasz korában diagnosztizáltak egy gyerekkorától fent álló betegséget, rz a kurv@ jó magyar egészségügyi biztosítási rendszer. És most kötelező bliccelnem és elküldenem a ... ellenőrt (mert nem fizethetek ebből a kettőn hatalmas 52 ezer forintjából 3800 Forintot bérletre (ez biztos megéri mindenkinek), mert heti háromszor járok terápiára mert már tudok járni (és azt mondták csoda, én meg, hogy előbb utóbb teljesen meggyógyulók, sőt rövid távon futni is tudok már,) de azért nem kétszer egy órát min az út.

Tehát szerinted jobb ha bliccelek? Nem vagyok rehabos mert nincs meg egy-egy feltétel. Köszike élet és bürokrácia!

2012. jún. 11. 03:10
 4/16 A kérdező kommentje:

A jegy csak a terápiákra több lenne mint a teljes árú bérlet.


Nagyon kívánom neked, hogy hó végén szoros beosztás mellet is, számolgasd az aprót, hogy a gyógyulásodhoz elengedhetetlen tápanyagokon túl, még hány zsömlét vehetsz!!! - hogy lehet valaki ekkora bukó?

2012. jún. 11. 03:16
 5/16 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudom én sem, de az elsőnek (pedig) értelmi fogyatékos vagy Tourette-szindrómás úgy látszik nem adták meg, és ezért annak örül ha másnak sem adják meg.
2012. jún. 11. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, az 5x év alattiaknak megszüntették ezt a kedvezményét. MÁK-kártyára (emelt csp vagy fogytám) visuzont továbbra is jár az ingyenes utazás. Pontos infót sajnos nem tudok, csak félig-meddig vagyok képben.
2012. jún. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Az aktívkorúak rendszeres szociális segélyében részesülőknek a BKV jegypénztárban azt mondják, jár nekik a nyugdíjas bérlet, és azt is mondják nekik, csak egy igazolást kell kérni a hozzá a önkormányzat szociális osztályáról, és alap fénykép+száz forint az új bérlet kiállításáért költsége után nyugdíjas szelvény megvásárlásával utazhatnak.
2012. jún. 13. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

+száz forint


+ pár száz forint

2012. jún. 13. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

BKV - Igen csak a szociális irodán be kell adni, hogy a jegyző alá írhassa az engedélyt. (Pár nap és mehetsz érte, és utána a BKV jegy pénztárhoz, "kb. mint egy nyugdíjas".


Korlátlan számú kedvezményes utazásra vagy jogosult, csak adott szervnél, kell kérned az igazolást a leszázalékolásról szóló papírral.

2012. jún. 17. 01:10
 10/16 A kérdező kommentje:
Tegnap tudtam meg.
2012. jún. 17. 01:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!