Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan kezelendő a chondromala...

Hogyan kezelendő a chondromalacia patellea? (térdízület - porcszövet probléma = térdfájás) Milyen mozgásforma ajánlott annak érdekében, hogy minél hamarabb újra futni tudhassak?

Figyelt kérdés

Futás közben kellemetlen fájdalmat éreztem a térdem körül! Először a jobbnál érzékeltem, utána már a bal is el kezdett fájni!

Ennek egyébként már több mint 3 hónapja!

Azóta amennyire csak tudtam, pihentettem - nem futottam

Főként szakvéleményekre és tapasztalatokra lennék kíváncsi!



#térdfájás #Chondromalacia patellae #térdpanasz #térdkezelés
2012. jún. 18. 00:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Én sokat bringázom, egy orvostól hallottam, még annak idején, hogy az izületnek egy gyógymódja van, a mozgás.


Három hónapig szerintem amúgy sem kellene pihentetni valamit, ha nincs ott komolyabb sérülés.



Amikor izületi gyulladásom volt akkor nekem a kínai tapasz hozta rendbe az a tigristapasz, pedig a sportkórházban még fizikoterápíát is csináltak.

2012. jún. 18. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2012. jún. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! :)

A megosztott oldalt ismerem, de saját tapasztalatokra és esetleg szakvéleményre is kíváncsi lennék!

A tapasz nem rossz ötlet, de az, hogy használjam, mert az a legjobb gyógymód - kifejezetten tetszik! :)

Természetes nem arról van szó, hogy 3 hónapig feküdtem vele, csak próbáltam nem megerőltetni! Azon felül Ostenil Plus injekció kúrán estem túl, ami 3 adagból állt, 2 hetes szünetekkel! Ez idő alatt sem volt megengedett a túlzott megerőltetés!

Minden esetre már elkezdtem kocogni, de egyelőre csak rövid távokat (kb. 3km) merek megtenni!

Ja és gyógytornára is járok vele! :S :)

Mindent elkövetek annak érdekében, hogy minél hamarabb újra hosszú távokat futhassak! :)

2012. jún. 19. 20:36
 4/4 anonim válasza:

Szia!

Engem 2020 december közepén diagnosztizáltak 1-2 fokozatú chondromalacia patellea-val. Az orvos optimista volt a gyógyulásomat illetően. hosszas ülés, és hosszas séták, ácsorgások fájdalmat váltanak ki. Neked mennyi idő volt míg helyrejött és mi segített?

2022. jan. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!