Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi az az ozmózis?

Mi az az ozmózis?

Figyelt kérdés

Mit jelent az, hogy nyílt sebre jó a cukor ozmózis ellen?

Mi az az ozmózis, és hogy jön a sebhez a cukor?



2012. jún. 22. 22:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Az ozmózis oka az, hogy a kémiai potenciálkülönbség van az egymással érintkező két oldat komponensei között és az önként végbemenő kiegyenlítődés folyamán a részecskék méretviszonyai miatt a kisebb koncentrációjú oldat felől több oldószer-molekula jut időegység alatt a féligáteresztő hártyán keresztül a töményebb oldatba, mint onnét vissza a hígabb oldatba. Ennek az egyensúlyra vezető folyamatnak az eredményeként az oldott anyag kémiai potenciálja a töményebb oldatban csökken (a vízé pedig nő), a kisebb koncentrációjú oldatban pedig az oldott anyag kémiai potenciálja megnő (a vízé pedig csökken).
2012. jún. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi, de a wikipédiát én is tudom használni, ebből még nem derül ki számomra, mi az az ozmózis, és hogyan van összefüggésben a nyílt sebekkel, és a cukorral...
2012. jún. 23. 00:04
 3/15 anonim ***** válasza:

ozmozis: félig-áteresztő hártyán történő oldószer áramlás a nagyobb koncentráció felé. pl nyáron nagy esők után szétrepednek a cseresznyék, mert a belsejükben nagy az oldott cukor koncentrációja, kevés a víz, a rákerülő vízcseppek beszivárognak.

de hogy hogy jön a sebhez a cukor, arról fogalmam sincs. egyébként meg úgy tanultam, a nyílt sebre semmit nem szabad rakni, csak betadin,jód stb jöhet szóba, de azt is inkább csak orvos...

2012. jún. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
4%
Az lehet, hogy tudod használni wiki-t, de nincs szövegértésed. Ott a válasz...
2012. jún. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 bensdorp ***** válasza:
61%
Az ozmózis az, amit leírtak neked. Ilyen ostobaságot pedig, hogy nyílt sebbe cukrot tenni, még csak elméletben se jusson eszedbe gondolni! Hol olvastál ekkora marhaságot? A cukor kiváló melegágya a baktériumfertőzéseknek és a lázkeltő pirogéneknek, a nyílt sebet pedig sterilen kell tartani.
2012. júl. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
Most akkor, hogy is van ez? Ki is a paraszt? Aki normálisan válaszol?
2012. júl. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Egy filmben hallottam, hogy a "napóleoni háborúk óta használják a cukrot, harctéri sebek ellátására" de nem találtam róla infót, hogy ez mit jelent. És az elég nagy surmóság, hogy nem válaszol valaki a kérdésre, csak gépiesen bemásol egy linket, aztán meg okoskodik, közben gőze nincs semmiről.

Ha meg tudja a választ, miért nem írja oda rendesen. Na ez az, ami miatt írtam, amit írtam, és nem is változott a véleményem.


Arra én is képes vagyok, hogy kiguglizzam, mi az az ozmózis, de ettől még nem jutottam közelebb a kérdés megválaszolásához. Erre a sok jani itt okoskodik. Ha csak ennyire képes, ne szólaljon meg.

2012. júl. 2. 23:28
 8/15 A kérdező kommentje:
"napóleoni háborúk óta használják a cukrot, harctéri sebek ellátására, ozmózis ellen"
2012. júl. 2. 23:28
 9/15 anonim ***** válasza:
8%
Ahogy olvasom te vagy a legnagyobb surmó itt, mert te akarsz veszekedést generálni mindenáron... Ott vannak a válaszok, ha nem érted azzal nem lehet mit tenni. Nem biztos, hogy "le lehet fordítani" egyszerű paraszt nyelvre, hogy megértsd...
2012. júl. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nem, én nem vitát akarok generálni, választ akarok, de látom már egyikőtök sem vágja a választ. Igen is mindent le lehet írni egyszerűen, de ha az ember nem tudja a választ úgy nehéz. Csak akkor ne okoskodjon már itt wikipédiából kivágott szövegrészlettel. És még én vagyok a gyökér... ugyan már!
2012. júl. 3. 13:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!