Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alkoholista páromnak szeretnék...

Alkoholista páromnak szeretnék segíteni! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
A párom 37 éves férfi,én 23 éves nő vagyok.Sajnos nem élünk együtt,így nem tudok vigyázi rá,ellenőrizni az elfogyasztott alkohol mennyiséget.Már 7 éve tűröm,azt hiszem "csak" szintentartó alkoholista,de így is kiborító és elviselhetetlen ez az állapot.Ő tagadja az alkoholizmust,a szülei nem tudják(és nem is hiszik el ha mondom nekik).Nagyon szeretnék segíteni neki.A rehabilitációs intézetek hogy működnek?Ingyenesek?Hogy kerülhet be egy ilyen intézetbe a párom?Van egy fiúnk és habár a párom tagadja az alkoholizálást Ő érte megtenne mindent és amikor szóba hozom a gyereket látok rajta némi hajlandóságot a gyógyulásra.Hogy induljunk el ezen a nehéz úton?
2012. jún. 23. 21:54
 1/3 anonim ***** válasza:

1. Amig ö saját maga nem látja be, hogy alkoholista, addig semmi esély semmilyen változásra.

2. Ha ö maga nem akarja kezeltetni magát, más nem tudja bejuttatni, sem kezeltetni.

3. Olyan, hogy szintentartó alkoholista nincs, legfeljebb most nem romlik látványosan a helyzet.

4. Részedröl könnyelmüség volt ilyen kapcsolatba gyereket szülni.

2012. jún. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 ekeke ***** válasza:
Szerintem te debil vagy. Megérdemled. Én meg házzal, jómunkásemberként, normális kinézettel, józanul, gyerekekre vágyva csak mindig ki lettem röhögve, merthogy feleséget akartam. Szerencsétlen gyerek..... Legtöbbet azzal segíthetsz, de nem NEKI, hanem a gyereknek, hogy tüstént elzavarod és keresel egy becsületes fazont, aki a gyerekkel együtt szépen bevállal és élhettek családként. Bekakkantok, még együtt se éltek, ez tiszta vicc.
2012. júl. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A remény hal meg utoljára, mert az a gyilkos. Sok sikert.
2012. júl. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!