Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A táppénz ideje alatt én...

A táppénz ideje alatt én utazhatom belföldön a lakhelyemen kívülre pl. tartós kezelés miatt? Mivel az orvos írt ki táppénzre én nem vagyok köteles a munkáltatómnak igazolni, hogy épp miért nem ért el telefonon, nem?! Mondani mondom.

Figyelt kérdés
Hasmenős, hányós vírussal kértem táppénzt a háziorvosomtól. 2 hétre ki is írt. Most telik az 1 hét. Egy középiskolában dolgozom. Már csak gyerekek nélkül járunk be, én pedig nyevvizsgára is készülök. Az orvosom készséggel kiírt. Így koncentrálhatok a dolgomra. Ha a suliból keresnek, köteles vagyok mindig rendelkezésre állni? Ha épp belföldön elutaztam valahová? Kezelésre. Egyáltalán lehet olyat, hogy behívnak, de én épp nem a városban tartózkodom, és így ugye nem mehetek be. Próbálom érthetően írni a problémámat....

2012. jún. 24. 14:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Oda mész ahova akarsz kutya nem fog számonkérni,egyébként a táppénzes papírra rászokták írni hogy fekvőbeteg,vagy járóbeteg ,és te hasmenéssel nem vagy fekvőbeteg.Nem vagy köteles felvenni a telefont,de ha fel is veszed és behívnak megmondod hogy beteg vagy és nem tudsz bemenni és kész.Nem kell arra hivatkozni hogy elutaztál,sőt nem is kell megmondani,meg amugy is hányás hasmennéssel milyen kezelésre járnál.
2012. jún. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen, én is így gondoltam. Csak tudod elég szemét főnököm van. És ilyenkor papírmunkák vannak. A legtöbb kolléga bent, és szúrja a szemüket, hogy én meg itthon. De június 30-tól úgyis rendes szabi lenne.

Köszi a választ.

2012. jún. 24. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!