Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alacsony vérnyomás is kizáró...

Alacsony vérnyomás is kizáró ok lehet véradásnál?

Figyelt kérdés

90-100/60-70 szokott lenni általában, de ha más méri (pl orvosi vizsgálat), akkor izgulok és így sosem szóltak semmit, mert normális. Viszont nem egyszer lettem rosszul miatta, ha sokat állok, keveset iszok összeesek.

Emiatt nem is adhatnék vért?

(Amúgy sem adhatok, mert bőven nem vagyok 50 kiló, viszont érdekel, hogy csak a súlyomon múlik, vagy a vérnyomásomon miatt sem adhatnék. Egyébként minden rendben van velem, teljesen egészséges vagyok, nemrég voltam vérvételen is és minden érték tökéletes volt.)


2012. júl. 5. 12:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem csak a súlyod hanem az alacsony vérnyomásod is kizáró ok.Ha rákeresel google-on megtudod nézni,az értékhatárokat amibe bele kell férni.

Ezen felül még nagyon sok kizáró ok van,rendszeres gyógyszer szedés.Két héten belüli fogászati látogatás,ez is kizáró ok.Szervi problémák,fertőzések.Stb...Nagyon sok dolog közrejátszhat.

Én ma voltam életemben először.De nagyon jó érzés volt.3 és fél hónap múlva megyek újra.

Mindenkinek csak ajánlani tudom,nagyon kedvesek és segítőkészek voltak.Kaptam inni,és majszolni valót is.És utána egy 500 forintos melegétel utalványt.De nem ez volt a fontos hanem a szándék,és a tudat,hogy segítünk más embereken.

2012. júl. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Megnéztem az összes kizáró okot és csak ez volt ami lehetséges még, a többi rendben lenne. Én is szeretnék nagyon elmenni, de a súlyom miatt még egy darabig biztos nem mehetek. Pedig tényleg nagyon szeretnék segíteni, meg nem is félek az ilyesmitől. De hátha sikerül valamikor meghíznom picit, hogy elérjem a határt..:) Köszönöm a válaszod, és remélem hogy sok ilyen ember van, mint te, aki ilyen örömmel segít ha teheti..:)
2012. júl. 17. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!