Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az anyajegyem körül egy kör...

Az anyajegyem körül egy kör alakult ki. világosabb szinű, mint a bőr szine. Gondot okozhat? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A hátamon több anyejegyem körül is ilyen világosabb kör van. Azr hallottam bőrrákot okozhat.Nem tudom mit okozhat.segitsetek.köszönöm

2012. júl. 10. 11:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Halo naevus (udvaros anyajegy). Ez egy anyajegy típus. Akkor van baj, ha maga az anyajegy színe, formája változik meg. Érdemes évente bőrgyógyásszal megnézetni, de úgy tudom nem okoz problémát.
2012. júl. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Nekem is van egy ilyen a hátamon. Eddig semmi gond nem származott belőle.
2012. júl. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Nekem is volt/van egy ilyen Sutton anyajegyem. 2 éve alakult ki, amikor sokat voltam napon, voltam vele bőrgyógyásznál, aki azt mondta, hogy elfog múlni, akkor nem értettem, hogy mi. De most már rájöttem, hogy az anyajegyre gondolt, már csak nagyon halványan látszik, de sajnos a fehér folt megmaradt és a naptól be is pirosodik.


Sutton-féle anyajegy


Gyakori és sokszor nagy ijedelemre ad okot a gyermek- vagy fiatalkorban olykor többszörösen megjelenő Sutton-féle anyajegy. Ez az elnevezés egy már korábban meglévő anyajegy körül kialakuló 0,5-1 centiméteres fehér zónát jelöl. A folt területén a pigmenttermelő sejtek eltűnése okozza a depigmentációt, feltehetőleg hasonló mechanizmussal, mint a vitiligónál. A folyamat akár az egész anyajegy eltűnését is eredményezheti. Teljesen ártalmatlan, kezelést nem igénylő elváltozás.


Ez a jelenség annak a következménye, hogy a feltehetőleg sérült anyajegy ellen a saját immunrendszer akcióba lépett, elkezdte elpusztítani azt és ennek a folyamatnak az anyajegy körül lévő pigmentsejtek is áldozatul estek. Ez az anyajegy teljesen eltűnhet (regresszió), viszont melanoma kialakulásának veszélye nem áll fenn.

2012. júl. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Domcsi98 válasza:
nekem is van ilyen feher folt az anyajegyem korul :/ eléggé zavar,nem lehetne valahogy eltuntetni?:)
2013. ápr. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!