Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A leégésre tényleg jó a tejföl?

A leégésre tényleg jó a tejföl?

Figyelt kérdés
Én azt hallottam, hogy ha valaki leégett, akkor ha tejfölt kennek rá és fél óráig fennt hagyják, majd lemossák, az segít a gyorsabb "gyógyulásban". Ez igaz? És ha igen, akkor miért segít a tejföl?

2012. júl. 12. 11:52
 1/5 shoona:D ***** válasza:
100%
Egyesek azt mondják hogy azért jó mert ilyenkor a bőr nagyon kiszárad és feszül,a tejföl pedig zsíros,de az orvosok azt mondják hogy csak rosszabb lesz tőle mert gátolja a bőr hőcseréjét. :)szóval inkább vegyél panthenolt
2012. júl. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
hűsít és hidratálja a bőrt. De a kefirrel, sőt még joghurttal is ugyan ezt elérheted, ha leégtél. Még nem próbáltam, szerintem ha kenőccsel bekened az égett felületet, ugyan ezt a hatást eléred.
2012. júl. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
Nem,nem jó. És állítólag azért 'jó',mert hűsít. Nem szabad semmilyen égésre (akár nap akár komolyabb) semmi zsíros, olajos dolgot kenni. De tejföl, se testápoló, se babolaj. Patikában kell venni erre megfelelő szert. Egyébként saját tapasztalatom van a tejföllel és nagyon szar,ne próbáld ki.
2012. júl. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
52%

Mindenki mást mond, nekem még gyerekkoromban a háziorvosom mondta, hogy az kell.

Csak mondta, hogy minél kisebb zsírtartalmú.

2012. júl. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
82%
Nem tudom, mi a problémátok a tejföllel, de nekem kiskoromban elég sokszor volt durva leégésem, és a tejföl mindig rengeteget segített. Amikor az egész testem megégett, anya bekent teljesen tejföllel, valami rossz ruhát rám adott és egész éjjel úgy aludtam. Reggelre jó büdös lettem, az igaz, de szerintem nincsen semmi más kencefice, amivel egy éjszaka alatt regenerálódik a bőröd. Ráadásul olcsó....:)
2012. júl. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!