Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha csökken a vérlemezke (...

Ha csökken a vérlemezke ( trombocita ) száma a vérben, okozhat fáradságot?

Figyelt kérdés

2012. júl. 13. 19:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Gondolom nem csak az az egy eredmény lett kicsit rosszabb. Okozhat, de ki kell vizsgálni mitől van.
2012. júl. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az alacsony vérlemezke szám általában valaminek a tünete és kb. 50 lehetséges ok állhat a háttérben... Ezek között jó pár járhat fáradtsággal is, de mindenképp ajánlott a részletes kivizsgálás, mert komoly betegség is állhat a háttérben.

Mellesleg, a fáradtság a világ legáltalánosabb tünete, szinte minden betegséghez társulhat, sőt nemcsak betegséghez (pl. stressz, kialvatlanság stb), ezért szinte lehetetlen megmondani, hogy a fáradtságot kizárólag az adott kórkép okozza-e...

2012. júl. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
80 ezer a 140-150ezerhez képest
2012. júl. 14. 09:11
 4/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Milyen eredmény rossz még a laborban? Látta már orvos? Csak mondott vmit ha igen.

Csökkenés esetén vérzések jelenhetnek meg itt-ott. Ha lázad is volt, akkor fertőzésre is lehet gondolni. Ha régebb óta fennáll, ki kell vizsgálni az okát, lehet komolyabb betegség is. De lehet pl gyógyszer miatt is.

Okozhat fáradékonyságot is.

2012. júl. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
régóta van
2012. júl. 15. 22:50
 6/7 anonim ***** válasza:
Önmagában az alacsony trombocita szám nem okoz fáradtságot.
2013. dec. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha még látja ezt a kedves kérdező akkor megkérdezhetem hová jutott a vizsgálattal? Mi okozta? Volt-e komoly baj ezidő alatt? Nekem is hasonló értékeim vannak de a leg alacsonyabb eddig 43 volt.
2021. szept. 11. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!