Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Csak kamu ez az elsavasodás,...

Csak kamu ez az elsavasodás, amiből bizniszt csinálva akarnak egyesek gazdagodni, (pl. lúgos víz, stbstb. ) vagy tényleg van ilyen és jót tesz a lúgosítás?

Figyelt kérdés
(Komolyan mondom rákényszerítik már minden eszközzel az embereket a fogyasztásra...)
2009. júl. 13. 01:06
 1/4 anonim ***** válasza:
91%

belgyógyászok általában ezt határozottan cáfolják. h van ezaz elsavasodás dolog. énsem hiszek benne, bár én nemvagyok belgyógyász.

egészségtelen táplálkozás létezik, sztem erre mondják azt h elvagy savasodva.

amúgymeg ha jobban megfigyeljük, azilyen igyál lugos vizet reklám mellé mindig levan írfva azis h és étkezz egészségesen. naná, mivel csak a lugos víztől nemszűnne meg az egészségtelen táplálkozhás okozta tünetek...

2009. júl. 13. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az savasodás -ellentétben az itt kérdezett, vagy neten keringő "betegségektől"- egy valódi probléma lehet. Én mindennap fél kiló húst eszem legalább, és mint köztudott a hús az savas. Viszont egészségesen étkezem, 3 éve mégcsak háziorvosnál sem voltam, semmi betegségem nem volt. A savasodás és az egészség nem függ össze ilyen értelemben, viszont nem árt figyelni rá.


Idézek egy szakmai oldalról, egy sportolótól:


"(...)A savas környezet táptalajában a baktériumok (rossz, barátságtalan fajták) akadálytalanul telepednek meg testünkben és a kiűzésük sem egyszerű egy számukra kedvező környezetben.(...)Rengeteg gyomortáji/emésztőrendszeri (bakteriális) betegség szinte csak drasztikus táplálkozással, a kizárólag lúgos zöldségek fogyasztásának erőltetésével hozható helyre, hiszen a bacik – amint már szó volt róla – kitűnően érzik magukat egy elsavasodott környezetben. Ráadásul az általános orvosi terápiákat alkalmazva az antibiotikumok (gyomor és bélrendszer „kemoterápia”) csak még jobban segítik a megtelepedésüket, tágítják a teret elterjedésükhöz. Az hiszem, nem kell felhívni a figyelmet arra, hogy mennyire fontos az emésztés, felszívódás, anyagcsere folyamatok ideális szinten történő fenntartása (...)"


De nem kellenek csodaszerek a lúgosításra. Sok zöldséget kell enni, és kész. Viszont tudni kell azért, hogy van ilyen, és ellentétben a sok bebeszélt dogmával, ennek van valóságalapja!

2009. júl. 13. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
55%
Na igen, csak ugye ha igaz lenne amit mondanának a savasodásról, hogy kedvez a káros baktériumoknak, körülbelül egy év sem kellene, hogy az illető feldobja a talpát. Gondoljatok bele akár egy hónap alatt ha megfelelő környezet adott, mennyi káros bacilus képes lenne szaporodni. Szóval szerintem javarészt kamu ez a savas duma.
2009. júl. 13. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Valami van de nem az igazi.. Ebből is egy kicsit, abból is csak egy kicsit. Nem szabad semmit se túlzásba vinni..

Felborult valmi egyensúly a szervezetben, és ez hosszú idő alatt zajlik.

2010. jan. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!