Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tudnátok segíteni mi lehet ez...

Tudnátok segíteni mi lehet ez a fájdalom, én vakbélre gyanakszom?!

Figyelt kérdés
Nagyon fáj a hasam de csak jobb oldalon alul! Ez vakbélgyulladás?Tegnap reggel kezdődött arra ébredtem, hogy iszonyatosan fáj a gyomorszájam, majd estére a kínok kínja jött jobb oldalt alul iszonyatos erős fájdalom jött, egész éjjel nem aludtam, ez most volt éjjel, a fájdalom továbbra is meg van.

2012. júl. 18. 15:08
 1/4 anonim ***** válasza:
88%

Az az igazság, hogy ha vakbél, ha nem, orvoshoz kellene menned. Egyáltalán, minden "iszonyatos erős fájdalom"-mal orvoshoz kellene menni.

Mit vársz, mit mondunk? Őszintén kérdezem, nem bántani akarlak, nagyon sajnálom, hogy fáj, én is hasfájós vagyok. De annyi minden lehet! Petefészek-, bél-, méh-, gyomorfájás, bármi.

Menj orvoshoz. És jobbulást!

2012. júl. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A vakbélgyulladás legtöbbször rossz közérzettel, étvágytalansággal és bizonytalan köldöktáji, majd gyomor tájéki fájdalommal indul. A folyamat előrehaladásával a fájdalom erősödik, görcsös jellegűvé válik, és a jobb alhas területére lokalizálódik.


A folyamat előrehaladásának sebessége az életkorral fordítottan arányos: kisgyermekeknél akár 6-8 óra alatt perforatio alakulhat ki.


Jelentkezhet hányinger és hányás, főleg gyermekeknél. Felnőtteknél jellegzetes tünet a székrekedés, gyermekeknél viszont hasmenés és hígabb széklet is előfordulhat. Jellemző a hőemelkedés, a magas láz vagy hidegrázás viszont a betegség súlyosbodását vagy szövődmény kialakulását jelzi. A perforatio diffúz hasi érzékenység és a has kőkemény állapota hívja fel a figyelmet, a beteg általános állapota gyorsan romlik.

2012. júl. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen ma este érkezik haza a férjem és egyszerre bemegyünk az orvoshoz, mert kettő pici három év alatti gyermekemmel vagyok itthon egyedül, nincs kire hagynom őket! Így meg kell várni a férjemet! Csak úgy félek, hogy ez mi lehet!
2012. júl. 18. 15:24
 4/4 A kérdező kommentje:
enni nem ettem tegnap dél óta, nem kívánok semmit, reggel volt hígabb székletem! Most is fáj a gyomorszájam és jobb oldalon alul a hasam, köhögésnél fokozódik, állandó fájdalom, nem szűnik meg!
2012. júl. 18. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!