Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Áll alatti megduzzadt nyálmirigy?

Áll alatti megduzzadt nyálmirigy?

Figyelt kérdés

Amennyiben megnagyobbodott az áll alatti nyálmirigyem már kb fél éve, és nem akar visszahúzódni, azt hogyan lehetne otthon kezelni? Mindenképp orvoshoz kell vele menni? Ha sokáig várok, lehet valami komolyabb baj? Eddig nem érdekelt, de utóbbi időben valamiért kétségbe estem, folyton ezen agyalok, és már átnéztem, amit csak tudtam a neten, de konkrétumot nem találtam ezzel kapcsolatban, csak felsoroltak kb 234 lehetséges betegséget, ami kialakulhat, sőt, amit én nyálmirigy duzzanatnak hiszek, az kb 105 más dolog lehet, a legártalmatlanabbaktól a legnagyobb daganatokig, úgyhogy hála a netnek, eléggé kétségbeestem, remélem tud valaki válaszolni, akinek van/volt hasonló tapasztalata, esetleg jártas ebben a témában.

Egyáltalán mi számít megnagyobbodásnak? Mert fél éve fedeztem fel, hogy egyszerűen magyarázva: ha lehajtom a fejem, és a tokámnál benyúlok az állkapcsom alá, ki tudok pöckölni egy-két kis golyót az állkapcsom csontjára, de persze olyan kicsik, hogy rögtön visszaugranak, amint emelem a fejem, és ha normál helyzetben tartom a fejem, vagy felnézek, nem láthatóak, nem tapinthatóak. Két barátomat is megkérdeztem már, azt mondták ez nekik is van, el is kezdték ugyanezt a mozdulatot csinálni, és érezték a kis göböket, úgyhogy kissé megnyugodtam, de azért érdekelne, hogy nektek is van-e ilyen, és ez duzzanatnak számít-e, vagy mindig is volt, csak előtte nem tapiztam.

Nem fáj, csak már lassan attól, h folyton nyomkodom, tapogatom, húzgálom, attól kicsit úgy érzem, mintha duzzadt lenne, de fél éve nem változik a nagysága.



2012. júl. 23. 13:43
 1/3 Antimod ***** válasza:

Biztos, hogy nyálmirigy? Mert vannak ott nyirokcsomók is!

Egyik nekem is meg volt duzzadva hosszú időn keresztül, el is mentem vele orvoshoz, aki csak legyintgetett. Aztán egy év múlva eltűnt.

Kicsit szerintem túlaggódod a dolgot (kezdődő hipochondria), ha idegesít, menj el a háziorvoshoz, és majd ő megmondja, meg kell-e vizsgálni.

2012. júl. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Biztos, biztos, mostmár olyannyira utánanéztem több napon át, hogy tuti áll alatti nyálmirgy, pedig már más mirigy, pajzsmirigy, mandula, limfóma, Basedow-kór..ááhhh mindenhová eljutottam a sok olvasás következtében, anyukámnak is mondtam, ő is legyintett rá, hogy túlaggódom, de még, hogy lekopogjam, soha semmi bajom nem volt, nyugodt is voltam, most meg, amint jött ez, eeeez a kis piszok, rögtön elkezdtem parázni, lehet ok nélkül. Sőt, nem rögtön, hanem fél évre rá, miután észrevettem. Most olvastam, hogy napi 1-2 citromot kell megeszegetni, vagy vízbe csavarni, meginni, és ha úgy sem húzódik vissza (már ha ugye meg van dagadva, még ezt sem tudom biztosan), akkor 1-2 héten belül el kell menni orvoshoz, úgyhogy ez lesz, még ha hülyének is néz a doki, és haza is küld, hogy ez természetes, mindenkinek van ilyen kis göböcskéje az álla alatt, amit, ha lehajtja a fejét, ki tud pöckölni.
2012. júl. 23. 14:12
 3/3 Réka& válasza:
Szia, voltál orvosnál? Nekem is nyálmirigy problémám van, és engem is aggaszt, én is mindent összeolvastam a neten és persze csak a legrosszabbak jellemzőek rám.
2013. jan. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!