Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 31 éves nő vagyok, és diagnosz...

31 éves nő vagyok, és diagnosztizáltak a tüdőmben valamit. Lehet tüdőgyulladás maradvány, szövettant akarnak venni, de félek. Volt ilyen helyzetbe valaki? Lent.

Figyelt kérdés
Nemrég a tüdőgondozóba voltam, és kiderült, hogy van valami a tüdőmben. Nehéz a légzés, köhögési ingereim vannak, amik azért csökkentek lényegesen. Újra antibiotikumot kell szednem, Kaldyumot, Refluxon-t, és Medrolt. Javasolta az orvos, hogy szövetet kellene venni a tüdőből, de bevallom nagyon tartok tőle. Soha nem voltam ilyen helyzetben, és meglepett ez az egész, ami van velem...Akinek volt ilyen betegsége, leírná, hogy ez hogy működik? CT-n is voltam, ott jobban kiderülnek dolgok, mert a bal oldali tüdőmön is találtak egy kisebb árnyéktöbbletet. Középen 11 cm hosszú, a jobb oldalin pedig 3,5 cm árnyéktöbblet látható. Teljesen tünetmentes voltam, nem fájt semmim, csak köhögtem, és nehéz volt olykor a légzés, de abba maradt. Most mit csináljak?
2012. júl. 31. 11:40
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Mégis mit csinálnál, szövettanból kiderül, kell e valami további kezelés, vagy nem. Vagy ne csinálj semmit és imádkozz, hogy ne rák legyen, mert akkor hello.
2012. júl. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ne ess pánikba! A szövettan után többet fogsz tudni.
2012. júl. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm kedves 1. válaszoló... Szerencsére nem rák, mert akkor nem itt ülnék a gép előtt. Tudom egyébként, hogy a daganatos betegség milyen, ha időben észre van véve, akkor még megvan az esélye, hogy megmenekül az ember, kezelésekkel még javítható... Hogy mit csináltam?! Te mondcsak, ép elméjű ember vagy? Semmilyen tüneteim nem voltak, nem fájt semmim, csak találtam egy állást, amihez kellenek a papírok, orvosi is, és így el kellett mennem tüdőszűrőre, ahol kiderült, hogy baj van. Arra lennék kíváncsi, hogy volt-e valaki ilyen helyzetben, tudna-e tanácsot adni, hogy hogyan vesznek szövetmintát...Hallottam több verziót is, ami kicsit ijesztő. Erre lennék kíváncsi. 2 hét múlva kell visszamennem kontrollra, valószínű újabb röntgen, hogy mennyire lesz kisebb az árnyéktöbblet...
2012. júl. 31. 12:30
 4/10 anonim ***** válasza:

"Szerencsére nem rák,"


Honnan tudod, hogy nem rák? Azért vesznek mintát, mert gyanítják... És mivel bilaterális elváltozás nem fogják műteni.


"Semmilyen tüneteim nem voltak, "


Ezt írtad te: "csak köhögtem, és nehéz volt olykor a légzés"



"hogy mennyire lesz kisebb az árnyéktöbblet..."


Vagy nagyobb?

Nem akarlak riogatni, de valami olyan dolgot, amivel segítesz magadon (ha van baj, ha nincs) el kellene kezdened. Vitaminok vagy COD tea vagy Culevit vagy bármi. Ha mégis tüdőgyulladásból visszamaradt valami látnak, akkor sem tettél rosszat magadnak ezekkel.

2012. júl. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
És végszóként csak annyit szeretnék még mondani, hogy ne ma levegőbe beszélek. Ugyanis túl vagyok egy rákbetegségen, igaz, hogy urológiai vonatkozásban, de jobb felkészülni mindenre és nem az orvosnál koppanni és idegrohamot kapni...
2012. júl. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Németországban nézték meg a leleteimet, és tüdőgyulladásom volt, amit lábon kihordtam, nem vette észre senki, nem küldtek el tüdőszűrőre. Most derült ki. Tavaly júniusban, és szeptemberben voltam nagyon beteg, akkor elmentem az orvoshoz, antibiotikumot kaptam, meggyógyultam. Januárban kezdte Gyermekem az óvodát, azóta betegeskedem szinte egyfolytában. Az antibiotikum hatására lettem jobban, így nem küldött sehova az orvos további vizsgálatokra. Semmiképp nem lehet daganat, mert azt a vérből meg lehet állapítani! Az eredményem jó lett. A CRP lett magasabb, 6,2 de a doki szerint ez nem komoly. Ezért kell szednem újra a gyógyszereket, nehogy rosszabb legyen. Ha meg komolyabb lenne a betegségem, Németországba mennék, mert a testvérem az eü-ben dolgozik, profi orvosokkal...
2012. júl. 31. 15:09
 7/10 anonim ***** válasza:

"Semmiképp nem lehet daganat, mert azt a vérből meg lehet állapítani!"


Végszóként: mit szólsz az én negatív tumormarkeremhez úgy, hogy 6x4 centis volt a daganatom?

De még egyszer mondom, ne legyen bajod!

2012. júl. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A tumormarker semmit nem jelent, szerinted akkor miért küldenek mindent szövettanra, ha egy sima vérvizsgálattal meg lehetne állapítani, ha valaki rákos? Nem halnának meg emberek rákban. Nem az orvosok profizmusával van a baj Magyarországon, ha rákos vagy, Németországban is meghalsz tőle. Patrick Swayze is meghalt tőle, pedig még pénze is volt.
2012. júl. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Megyek szövettan mintavételre. Csak erre lennék kíváncsi, hogy ez hogy működik, de sebaj, holnap már mindent meg fogok tudni. Köszi a válaszokat!
2012. júl. 31. 21:18
 10/10 anonim válasza:

én is igy jártam, nekem sarkoidose volt, röntgenen ugyan ezeket látták.

aztán ct, türőtükrözés, aztán mintát vettek egy kis műtéttel, szteroiddal kell kezelni, aminek a mellékhatásai durvábbak mint maga a betegség,

2014. márc. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!