Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha megcsípte a...

Mit csináljak ha megcsípte a gyerek nyakát a darázs?

Figyelt kérdés
Oldalt csípte meg , még nincs feldagadva , csak piros, egy kicsit fáj neki. A múltkor az ujját csípte meg , de az sem rögtön dagadt fel , hanem később. Előfordulhat , hogy fulladni fog , mivel a nyakán van a csípés? Vagy a fulladás a csípés után rögtön előjön?
2012. júl. 31. 11:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Kálcium kell ilyenkor nagy adagban.

Ha netán kórházba kellene mennetek emiatt, ott is kálciuminjekciót kapna a gyerek.

2012. júl. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egy kicsit fáj?

A darázscsípés eszméletlenül fáj. Nekem a mellemet csípte meg (berepült a pólómba), 2 napig fáj még a hátam is!

Kalciumot itass fele mindenképpen, Fenistillel kenjétek, és ha kell, akkor hideg borogatást tegyél rá. Ha dagad, akkor pedig hívjatok mentőt. Nem akkor van baj, ha púpos lesz a csípés helye, hanem ha allergiás reakció miatt bedagad a nyaka, és nem tud lélegezni. Ilyenkor nem szabad várni.

Őszintén szólva én nyaki csípéssel lehet, hogy azonnal kórházba mennék - inkább röhögjenek ki, mint hogy baj legyen. Persze attó is függ, hány éves a gyerek. Nem mindegy, hogy 4 vagy 14.

2012. júl. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!