Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem kap mindenki műlábat...

Miért nem kap mindenki műlábat akinek a lábát amputálták?

Figyelt kérdés

a városban van egy nő akinek mindkét lábát amputálták és mégis műlábakkal megy mindenhova míg egy férfinek csak az egyiket és nem tőből és mégis tolatja magát tolókocsin.

Miért? Van aki nem tud megtanulni a művel menni? vagy olcsóbb a tolókocsi?

komolyan érdekel!!!


2012. aug. 5. 19:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Apámnak is levágták az egyik lábát és még nem gyógyult be a seb ezért addig nem is kaphat műlábat. A másik pedig, hogy egy több kilós holtsúlyt cipelni nem könnyű és sebesítheti is a lábat. Harmadszor meg nem éri meg a műláb ha csak ritkán mozdul ki valaki, mint apám, és akkor én szívesen tologatom.
2012. aug. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki alkalmas a rehabilitációra.
2012. aug. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Amputált ismerősöm testvérétől hallottam, hogy a bátyjának nagyon komoly egyensúlyi problémát okoz, hogy az egyik lábát amputálták. Egyszerűen képtelen függőleges helyzetben megtartani magát. És ez a probléma akkor is fennállt, amikor műlábbal próbálták tanítani járni. Feltételezem, hogy a műtét és a múláb elkészítése között - a hosszadalmas gyógyulási folyamat miatt - annyi idő telik el, hogy a beteg már képtelenné válik arra, hogy megszokja/megtanulja az új egyensúlyi helyzetet. És ebben valószínűleg nagy szerepük van az ilyen műtéttel együtt járó lelki problémáknak is.

Hangsúlyozni szeretném, hogy amit leírtam, közvetett és csak egy betegről szóló információn alapszik, de én elfogadhatónak találom.

2012. aug. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

szóval akkor ezt jelenti a rehabilitációra való alkalmatlanság?

és ha mondjuk egy mankóra támaszkodna?

2012. aug. 5. 19:28
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A műtét után még a kórházban kezdik a mankóztatást. De az egyensúly-probléma akkor is fennáll. A mankó azt nem oldja meg, arra csak támaszkodni lehet. És ne feledd: az ilyen ember lelkileg teljesen romokban van!!!!!
2012. aug. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az amputáció után egy jó ideig én se kaptam protézist. Azután lehet csak, hogy a csonk már begyógyul és terhelhető lesz.
2012. aug. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Sok oka lehet.

1. Még nem telt el elég idő

2. Feltöri a csonkját

3. Nem megfelelő a csonk - nem csak a hossza lehet gond

4. Nem szereti, kényelmetlen

5. Feleslegesnek tartja


És lehet, hogy egyébként hord, csak épp aznap nem!

Nekem is vannak mankós napjaim...

2012. szept. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nagy különbségek vannak, van akinél jól alkalmazható a protézis, van akinél nem. Annak a nőnek gondolom térd alatt hiányozhatnak a lábai, nem? Amúgy sokat jelent az akaraterő is, hogy ki akar igazán lábra állni.
2012. szept. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Sziaszto. Én amputáció után 3 hónappal már mankó nélkül mentem.Nem könnyű,de minden fejben dől el!!4 :)
2014. ápr. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!