Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vajon egy cigaretta vagy egy...

Vajon egy cigaretta vagy egy joint a veszélyesebb fizikailag?

Figyelt kérdés

pl ciginél előfordulhat hogy valakinek túlpörög a szive, vagy elájul, meghalhat, vagy előfordulhat hogy egy életrem egbetegedik.

ha valaki elsziv egy cigit, vagy egy jointot, meiknél valószinübb hogy meghal vagy örökre megbetegedik? melyiknél vaószínübb hogy baja lesz az illetőnek? (1 szálról van szó)


2012. aug. 5. 19:49
 1/3 anonim válasza:
59%
nemtudom milyen túlpörgés/elájulásról beszélsz hogyha elpöfékelsz egy normális cigit, de a THC-ban nincsen semmi káros dolog. Ha beszívsz, lelassul az anyagcseréd, lelassul minden szerved működése egyfajta "megnyugodott" állapotba kerülsz. Továbbá a fűvel nagyon sok mindent lehet gyógyitani, ezzel ellenben a cigivel nemlehet semmitse gyógyítani. Mondok egy érdekes példát: Van egy extrém motoros aki állandoan ugratgat. Egyszer baleset érte, és a medence csontja eltört. Túlélte és azóta jólvan, de mivel nagyvolt a károsodás a szervezetében, sokszor rángások jönnek rá amik megnehezítették az életét + a hobbyját se tudta folytatni mert képzeldmárel hogy mész motoron és rángást kapsz. Na ő pl azzal gyógyitja magát hogy minden motorozás elött elszív egy szál füves cigit. így nemjönnek rángások. És ez egy hülyeség hogy nemlehet beszívva vezetni. Sokkal jobban lehet mintha belennél rúgva, mert az itélőképességed és a koordinációd megmarad. Nuffsaid
2012. aug. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én a szokványos cigarettát tartom veszélyesebbnek.
2012. aug. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Sokkal jobban lehet mintha belennél rúgva, mert az itélőképességed és a koordinációd megmarad."


Ebben igazad van, de hadd osszak meg egy információt melyet rendszerint tévesen közölnek le mindenhol. Nem a teljes berúgás állapotáról van szó, mert az ugye teljesen egyértelmű, hogy belesetveszélyes. Ám szoktak videókat mutogatni arról, hogy mennyivel romlik a vezetési képesség egyetlen pohár sörtől, gondolom mindenki látott már ilyet. Erről is megjelent egy tanulmány, ne haragudjatok nincs kedvem most megkeresni még régebben olvastam, neten fent van. Eszerint a vezetési képesség 0.5 ezrelék alkoholszintig javul a józan állapothoz képest, jobbak lesznek a reflexek és a figyelem jobban összpontosítható. 0.8 ezrelékig semleges, a józan állapottal megegyező az emberek többségénél (érdekes módon ez már bűncselekményi határ a magyar jog szerint) és csak 0.8 ezrelék felett kezd romlani 1 egész ezrelékig viszont még minimálisan, és csak afölött jelentősen.

Én kipróbáltam ATI tanpályán valódi autóval és itthon számítógépes autóversennyel is és valóban egy két sör elfogyasztása után mindkét esetben lényegesen jobb eredményeket értem el.

2012. aug. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!