Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Magas lázat hogyan lehet...

Magas lázat hogyan lehet gyorsan levinni?

Figyelt kérdés
5 napja beteg vagyok első 2 napban egész napos volt a láz mostmár napközbe lemegy 36,2 környékére ,majd olyan d.u. 4-5 környékén elkezd emelkedni és volt egyik nap hogy felment 40C°-ra is. aránylag jól letudjuk vinni langyos fürdővel meg lázcsillapítóval,de a sok gyógyszer nem tesz jót.....valakinek valami jó tippje?
2012. aug. 12. 11:48
 1/4 anonim ***** válasza:
a hideg ülőfürdő elég hatásos. úgy kell megcsinálni, hogy kádba(ha van) először test meleg vizet engedsz és utána fokozatosan lehűtitek a vizet. lehetőleg a lábadnál legyen a csap.
2012. aug. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb a hűtőfürdő. Ülj bele egy kád vízbe, test meleggel indítsd, és fokozatosan hűtsd. Addig legyél benne, amíg elkezdesz vacogni, tovább ne!


És utána nem szabad nagyon vastagon betakarózni, csak egy vékony pléd, vagy egy lepedő.


Igyál minél több folyadékot! És menj vissza a dokihoz, vagy hívd fel legalább... Nem írtad, mi bajod van, de 5 napos láznak már oka van...


Ami még fontos: a 40°C-os lázat már csillapítani kell, de amíg 39 alatt van, addig csak akkor, ha rosszul vagy, vagy rossz a közérzeted. Hadd dolgozzon az immunrendszered!

2012. aug. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi.jöhetnek még tippek ha valakinek van más. egyébként hogy mi bajom van azt konkrétan én sem tudom az orvos nem mondott nagyon semmit csak megvizsgált és egy antibiotikumot felírt. De arra meg lehet allergiás vagyok mert piros kis pöttyök jöttek ki a hátamon meg a mellkasomon és a hasamon ,mivel csak holnap van megint rendelés így nem derül ki ma még hogy mi okozza,de már nagyon elegem van hogy napközbe teljesen jól vagyok este meg vergődök össze vissza. egyébként a nyirokcsomóm van talán begyulladva meg egy kicsit a torkom
2012. aug. 12. 12:11
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha 3 nap múlva is felmegy a lázad, akkor mindenképpen orvoshoz kell menned, főleg ha már 40 fokig megy, mert ilyen magas láznak oka van amit meg kell szüntetni!!!
2012. aug. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!