Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez lehet depresszió? Úgy...

Ez lehet depresszió? Úgy érzem, ez egy kicsit több a kamaszkori, , hülyeségeknél"

Figyelt kérdés

Úgy kb. egy éve kezdődött,de egyre roszabb lett.Úgy kezdődött hogy a tesómmal állandóan veszekedtünk és én egyre aggresszivabb lettem. Szeptemberben elkezdődött a suli,soha nem volt sok barátom, és kint az udvaron beszóltak az egyik barátnőmnek én meg összeverekedtem a csajjal aki beszólt neki..És ez így ment egész évben. Rengetegszer vittek fel az igazgatóhoz,hogy magatartási problémáim vannak,de szerencsére csak az osztályfőnökiig jutottunk el. Több hónapja nem bírok aludni,mindenkivel (anyuval,apuval is ) összeveszek,kerülöm az emberek társaságát és senkivel nem akarok bezélni. Úgy kb. 11ig olvasok a szobámba próbálok aludni de mindig csak hajnalra tudok elaludni és amikor felébredek,órákig ott fekszek az ágyon csak hogy ne kelljen kimennem a szobámból.Szerintem ez nem lustaság.Ma már barátaim sincsenek, volt egy fiú akivel három hónapig jártam,de igazából nem is szerettem.De amikor összevesztem vele megpróbáltam magam begyógyszerezni.multkor meg egy hegyről száguldoztam le biciklivel,hátha elütnek vagy valami de csak elestem és eltört a lábam. Úgy érzem,senki nem szeret és énse érzek senki iránt semmit.. De mostmár talán egy kicsit jobblett..Egy kicsit többet alszok és a közérzetem is jobb.De még mindig utálok emberek között lenni és legszívesebben némán ülnék a szobámba egész nap.Ja és a szüleim olyan szinten nem törődnek velem,hogy fél éve rászoktam a cigire (ők nem dohányoznak) állandóan füst szagom van és észre sem veszik!!

15/L


2009. júl. 21. 19:09
 1/7 A kérdező kommentje:
próbáltam anyyával beszélni,de állandóan üvöltözik és azt mondogatja hogy haggyam a hülyeségeimmel meg hogy megvannak a saját gondjai is.
2009. júl. 21. 19:14
 2/7 anonim válasza:
Szia! Velem is előfordult már, hogy hosszú ideig rossz közérzetem volt, mindenkivel kötözködtem, úgy éreztem semmi sem jön össze..lényegében..sajnáltam magam..aztán rájöttem, hogy én részben én irányítom az életem, a napjaimat, a hangulatom..rengetegen vannak, akik szeretnek, és felhagytam az önsajnálattal.Ha csak egy kicsivel nézem pozitívabban a dolgokat, már mindjárt jobb.Mindenkinek vannak hibái, rossz napjai, rossz időszakai..Emberek vagyunk, ezért nem tökéletesek.De tehetünk annak érdekében, hogy jobban érezzük magunkat. Remélem minden rendben lesz veled:) és ne szomorkodj mindig:) ha rámosolyogsz valakire, biztos, hogy visszamosolyog:) >:d<
2009. júl. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Amúgy,az is eszembe jutott,hogy mi lesz majd velem meg hogy tök szar életem lesz és egyedül fogok élni az utcán meg ilyenek..És minden este sírok..
2009. júl. 21. 19:41
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen, lehet depresszió... :[


Az én lányomnál is így kezdődött kb. 13-14 éves korában, eleinte azt gondoltuk, hogy szófogadatlan, antiszociális, rosszalkodik...

Büntettük a "rossz viselkedése" miatt, az iskolában is büntetéseket kapott, egyiket a másik után, a helyzet meg egyre rosszabb és rosszabb lett. :'(


Aztán a középiskolában a fokozott stressztől még rosszabb állapotba került, egészen elképesztő dolgokat csinált, persze mi még (és a tanárok is!) meg voltunk győződve, hogy "rosszalkodik"!


Sajnos, az állapota rohamosan romlott és már csak akkor ötlött fel bennünk, hogy ez BETEGSÉG, mikor ki akart ugrani az ablakon, fogalma sem volt miket csinál és miket mond! 8-[]


Óriási botrányok és rémes állapotok után találtam egy jó helyet, ahol kezelték az állapotát, a mai napig gyógyszereket kap, de ma már elmondhatjuk: kezd gyógyulni (2 év után)... :D


Ez a segítség : Vadaskert Alapítvány a Gyermekek Lelki Egészségéért (ingyenes!)


[link]


Azt javaslom neked is, hogy kérj segítséget anyukádtól, magyarázd el neki, hogy ÉRZED, ez nem egyszerű unatkozás miatti hangulatváltozás, valami bajod van, vigyen el orvoshoz!!!


A leírásod alapján pont ilyen tünetei voltak a lányomnak is, nála MÁNIÁS DEPRESSZIÓ-t állapítottak meg, aminek az egyik tünete az öngyilkosságra való hajlam...

Ő is cigizésbe menekült, sajnos rá is szokott!

Állítólag ez a betegség főleg kamaszkorban jelentkezik a fokozott hormontermelés hatására.


Utólag én is hibáztatom magam (és a férjem is ugyanígy van), hogy nem vettük észre a lányom betegségét, csak büntettük, büntettük, pedig segítségre lett volna szüksége...

De mentségünkre kell mondani, hogy fogalmunk sem volt addig a depresszióról és az ilyesmi tünetekről, mi nem vagyunk orvosok, csak egy kislányt láttunk, akivel egyre több a baj, verekszik, cigizik, egyik intőt hozza a másik után... :[


Milyen jó lett volna, ha valaki akkoriban engem is figyelmeztet : orvoshoz kellene vinni a lányt, mert itt baj van!


Remélem, nálad sikerül hamarabb megelőzni a nagyobb bajokat!

2009. júl. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi.. És neked
2009. júl. 21. 19:45
 6/7 A kérdező kommentje:
bocs lemaradt. Szal neked megmondta a lányod?Éd mit mondott pontosan?
2009. júl. 21. 19:46
 7/7 anonim ***** válasza:

19:41 vagyok


Nem mondott ő semmit, ő benne volt egy állapotban, amitől ő is szenvedett!

Sodródott a körülményekkel, amit az ő viselkedése okozott...

Szinte egyfolytában csak vele és a botrányaival foglalkoztunk, meg az iskolában is egyik botrányt a másik után csinálta.


Végül én jöttem rá véletlenül, hogy az állapota betegség lehet, nem pedig "rosszaság", ahogy addig mindannyian hittük!


Amikor mi eddig eljutottunk, akkor a lányom már elképesztő dolgokat csinált : ki akart mászni a 4.emeleti ablakunkon vagy leköpte az osztálytársait, vagy egyszerűen nekiindult a világnak, a rendőrség kereste meg (aztán fogalma sem volt, merre jár)...


Ő is szörnyű állapotban volt, az egész családunk is ki volt készülve. :[

2009. júl. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!