Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hnap kell mennem vérvételre....

Hnap kell mennem vérvételre. Mire számítsak?

Figyelt kérdés
16/L vagyok, nagyon régen voltam és eléggé rossz emlékeim vannak róla.. Az akkori nő egy csomószor megszúrt meg arra emlékszem, hogy nagyon sírtam. Nincs semmi bajom(legalábbis szerintem) csak ilyen sima vizsgálatra kell mennem... Apu kórházban dolgozik, említettem neki, hogy vmikor elkéne mennem, erre ma hív, hogy hap mehetek.:( azt mondta 1-2 perc ... De annyira félek:(
2012. aug. 15. 10:51
 1/5 anonim válasza:
47%

Valószínűleg 1 fúróval átfúrják a tested, és ami vér csöpög azt 1 leveses tálba teszik, majd elküldik vizsgálatra! Amúgy a könyököd feletti résznél nemtom mi a neve ahol hajlik a kéz oda szúrnak [1szer] és onnan szívják le vagy csuklódnál.

Azt hiszem nem szabad előtte enni inni de ezt biztos mondták... Ha félsz rosszul leszel és szédülni fogsz am, szerintem ne nézd mikor behatolnak beléd! :'D

2012. aug. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Csak a kiskori rossz emlék miatt félsz, pedig egyáltalán nem fáj és pillanatok alatt megvan, csak az kellemetlen míg beleböki, de nem fáj és az is egy fél másodperc, amit simán ki fogsz bírni.
2012. aug. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi :)

1es: A vénámba tudom :D

2012. aug. 15. 10:59
 4/5 anonim ***** válasza:

Most röhögni fogsz, de én is félek tőle, pedig rendszeres véradó vagyok. Utálom a pillanatot, amikor keresgeti a vénámat, meg megbök és nem mellesleg véradáson volt olyan, hogy a határ előtti utolsó ml-eknél már nem akart folyni és jóól megmozgatta a kezemben a tűt a nő. Én azt hittem ott helyben elbőgöm magam. Jól be is lilultam másnapra, de nem baj.

Általában a célt tartom szem előtt. Hogy ebből kiderül, ha valami bajom van, egyfajta szükséges rossz, avagy véradáson az, hogy valakinek sokkal nagyobb problémája van, mint nekem ez a kis bökés. Míg nekem csak ennyi, addig lehet valakinek az én vérem menti meg az életét, vagy hosszabbítja meg. Másfelé szoktam nézni, ha van ismerős a környéken, akkor beszélgetek is igyekszem nem odafigyelni. Ha a szúrás megvolt, utána már semmiség az egész. :)

2012. aug. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Először is igyál jó sok vizet, legalább fél litert mielőtt mész, mert így jól hidrált leszel és hamar megtalálják a vénádat, valamint kisebb az esélye annak, hogy kidurranjon és emiatt bekéküljön. Próbálj minél kevesebbet stresszelni, mert attól is elbújik a véna. Gondolj arra, hogy sokat ittam hamar meglesz, észre sem veszem. Szúráskor pedig ne nézz oda, csak, ha már minden készen van. Ha nem látod, kevésbé idegel fel.
2012. aug. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!