Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A HbA1c hány százalékban...

A HbA1c hány százalékban biztos? Mennyire lehet adni az általa meghatározott értékekre?

Figyelt kérdés

#érték #HbA1c #szézalék
2012. aug. 16. 13:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
99%-ra biztos.
2012. aug. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ez egy cirka 3 hónapos átlagérték. Tehát, ha egyszer-kétszer rossz volt a vércukrod azt nem látni. Csak azt ha folyamatosan rossz...
2012. aug. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

6,5%-os határértéknél a szenzitivitás/specificitás 44/79%, 6,1%-os határértéknél 78/91%-os.


Ha tényleg érdekel: [link]

2012. aug. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Tényleg érdekel! Elolvastam, de rengeteg ismeretlen dologgal találkoztam (szinte minden mondatban legalább egy-egy szó), így nem teljesen értem a cikket. És hosszadalmas is lenne neki állni és kibugázni...

Az legutolsó HbA1c-m 5,3%-os lett. Tehát, ha jól értelmezem az adatok alapján, akkor ez nagyobb százalékban valószínű, hogy így volt, mintha 6,5% lenne?

2012. aug. 16. 15:57
 5/13 anonim ***** válasza:
Jól értelmezed.
2012. aug. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Inzulin "hiányában" a vörösvértestek is tudnak cukrot megkötni. Ez a kötés erősebb, mint amit az inzulin produkál, mert azt gyorsan le kell tudnia bontania a szervezetnek (inzulin általi cukor kötés). Ezért lehet a vörösvértestek által megkötött cukrot vizsgálni, ami az utolsó kvázi 3 hónap átlagát adja. Mint fentebb írtam, ha párszor magas vagy alacsonyabb volt az nem látszik ebből az értékből. Ez kiegészítő vizsgálat az éhgyomri vércukorvizsgálathoz.
2012. aug. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
hm.. akkor ismét nem vagyok képben, sajnos.. Nekem éhgyomri vizsgálatom még nem volt, pedig már lassan több, mint egy éve cukros vagyok.
2012. aug. 16. 18:58
 8/13 anonim ***** válasza:
Sose volt éhgyomorral vérvételed? :O
2012. aug. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
A betegségem alatt egyszer sem. Amikor már rosszul voltam és jártunk a dolog végére a dokimmal, hogy mi lehet ez (hosszú sztori, de ha szeretnétek, akkor elmesélem a következő hozzászólásomban), akkor mentem el vérvételre. Annyi volt. De akkor sem kimondottan az éhgyomri vércukorszintemet vizsgálták, hanem csak egy szimpla vérvétel volt.
2012. aug. 16. 19:32
 10/13 anonim ***** válasza:
Hát...nem tudom... Én I.-s típusú cukorbeteg vagyok, és minimum fél évente teljes vérvételre küld a doki. Negyed évente meg kontroll.
2012. aug. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!