Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Napi 6-8 liter vizet megiszok....

Napi 6-8 liter vizet megiszok. Ez normális?

Figyelt kérdés
Rengeteg vizet iszok egy nap,6-8 litert simán megiszok és akkor még nem számítottam bele a levest, kávét és egyébb folyadékokat. Egyszerre megiszok fél litert és semmi bajom nincs, van h rövidebb időközönként (pl.30 percebként) megiszok fél litert. Télen-nyáron. Ez miért lehet? Lehet következménye?

2012. aug. 20. 17:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ejha! Rendben van a vércukrod?
2012. aug. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nem egészen normális,ahogy az első is írta,lehet hogy magas a vércukrod?
2012. aug. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nem. Nincs semmi bajom, se a vesémmel,se a cukrommal. Annyit azért még írnék h nem sportolok,14 éves vagyok.
2012. aug. 20. 18:05
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Bár valamiféle cukorbaj [nem feltétlenül a cukorbetegség!]is okozhatja, lehet, hogy OCD-d van.

Persze ez is csak feltételezés.

Az OCD az röviden az, hogy kényszeresen csinálsz egy bizonyos dolgot.

2012. aug. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Azért iszok mert szomjas vagyok,de rendesen pisilek,amit beviszek az ki is jön.
2012. aug. 20. 18:12
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Tudtommal ez még nem zárja ki az OCD-t.


De van egy ritka cukorbetegség, aminek most így hirtelen nem jut eszembe a neve, talán még a Dr. House egyik részében is meg volt említve, ami szintén ezzel jár.

Szóval én a helyedben a biztonság kedvéért felkeresnék egy orvost. Először a háziorvost, aztán majd ő dönt, hogy mi legyen.

2012. aug. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

ugyan így vagyok én is szintén 14 éves vagyok

mondjuk nálam nem mindig víz, van,hogy gyümölcslé vagy tea(képes vagyok napi 4 litert is meginni,cukor nélkül csak citromlével)nekem mondjuk a háziorvos (megjegyzem semmilyen vizsgálat nélkül csak így ránézésre azt mondta,hogy valszeg az allergiagyógyszereimtől van :)

2012. aug. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Mikor mérték utoljára a cukrodat és milyen rendszeresen, hogy ennyire biztosra tudni lehet hogy azzal nincs baj?
2012. aug. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
A családban nem volt sose cukros ember és akkor büdi lenne a pisim..és nem az.:) de azért biztonság kedvéért lemegyek a házi orvoshoz, de gondolom a cukros betegségnek lenne más tünete..nem de?
2012. aug. 20. 18:25
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem... Újra elmondom. Nem egy cukorbetegségről beszélünk. Nem arról a cukorbetegségről beszélünk, hanem egy bizonyos ritka fajtáról.
2012. aug. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!