Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen egészségügyi állapotok...

Milyen egészségügyi állapotok kívánják meg, hogy ne lehessen alkoholt inni?

Figyelt kérdés
Vagyis betegségekre, vagy egyéb egészségügyi állapotokra gondolok, amikor előírják, hogy nem szabad, vagy csak kevés alkoholt lehet inni. Azért szeretném tudni, mert egy ismerősöm mondta, hogy nem ihat alkoholt, vagy csak keveset, de nem tudom, hogy miért nem ihat, ezért keresnék alternatívákat, hogy mi baja lehet. Aggódok érte, de nem tudom tőle megkérdezni, hogy mi a baja. Terhesség kizárva.
2009. júl. 24. 13:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb gyógyszer szedése ilyen: nem szabad rá alkoholt inni. Tehát nagyon sokféle egészségügyi állapot lehetséges.
2009. júl. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
48%

Ha alkoholt nem ihat, akkor ne kináld neki, helyette üditöt vagy vizet adj. Miért kellene tudni, hogy mi baja van - szerintem nem tartozik rád.

Lehet egyébként az is, hogy csak nem szereti...

2009. júl. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem egyáltalán nem baj, hogy valaki nem iszik alkoholt. Egyébként miért nem tudod tőle megkérdezni?
2009. júl. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

kérdezd meg! :)

egyébként pedig gyógyszerekre nem lehet inni, főleg pszichotróp szerekre.

de akár a szívével is lehet gond.

vagy a vérnyomásával.

vagy a gyomrával.

2009. júl. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Központi idegrendszerre ható gyógyszerek mellett (nyugtatók, antidepresszánsok)szinte mindíg tilos az alkohol, de pl. bizonyos antibiotikumok, vérnyomáscsökkentők, véralvadásgátlók mellé is ellenjavallt,és természetesen májbetegségek esetén. Ezekből következve bármilyen egészségügyi problémája lehet, ha valóban nem ihat alkoholt, de hogy mi, azt itt nem fogjuk kitalálni.
2009. júl. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!