Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vesekő okozta görcs enyhítésér...

Vesekő okozta görcs enyhítésére mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Édesanyámnak veseköve van, amivel június vége környékén heves görcsrohamok, hányinger és hányás után kórházba került, 3 napig bent tartották, ám (szerintem) érdemi kezelést nem kapott. Egy ultrahang és egy urográfiás vizsgálat kimutatta, hogy a jobb veséjében kő van. 4. nap délelőttjén, mivel tünetmentes volt az orvos azt mondta, elment a köve. (Folyamatosan vizsgálta anyu a vizeletét, mégsem volt benne kő) Hazaküldték. Most 20-án megint görcsölt csak a másik oldalon. Elküldött, vegyek neki No Spa görcsoldót, semmit nem használt (kb 25 percekre enyhítette egy picit.) Körülnéztem a neten, azt találtam, hogy a forró vizes pakolás segít a fájdalom enyhítésében és a kő mozdításában, kipróbáltuk, elmondása szerint bevált, ám estére már ez ügyeletre kellett mennie, ahol kapott egy No Spa Papaverin + valami olvashatatlan nevű gyógyszer keverékét, hogy legalább tudjon aludni. Az valamennyit használt, ám másnap reggel apuval a kórházba kellett menniük (ez másik, azóta máshová tartozunk) ahol újra csináltak röntgent, UH-t és megállapították, hogy mindkét köve megvan. (az első kórházból vizsgálat nélkül engedték el.) Kapott infúziót, felírták neki a fél patikát, de nem használ egy gyógyszer sem (Rowatinex, Cifloxam vagy valami hasonló meg algoflex és egy kúp).

Azt mondták neki, hogyha úgy érzi, menjen dolgozni. Reggel semmi baja nem volt, csak fáradt volt elmondása szerint. (Hajnal háromkor megint ügyeleten voltak) Hazajött, nem nézett ki jól, de jobban, mint amikor a kórházba mentek. 10 perce megint elmentek az ügyeletre.


Miért van az, hogy nincs egy orvos, aki tudna segíteni a betegeken? Annyit tudnak mondani, hogy menjen el az urológushoz, de az SZTK 2 db urológusa éppen ugyanabban az időszakban nyaral, így 29-ig nincs rendelés.


Milyen módszereket ismertek, amivel a követ gyorsan el lehet hajtani vagy legalább a görcsöket enyhíteni, mert ez nem állapot, hogy naponta 2-szer ügyeletre járkál.



2012. aug. 22. 19:57
 1/1 avellana ***** válasza:

Nekem azt mondták, ha vesekövem van, ugráljak. Ugráltam is, és nekem minden jel szerint bevált, ugyanis a kő szépen távozott. Mellette amikor csak tehettem, ülőfürdőztem, mert melegtől elvileg jobb.

Amúgy szerintem a No Spa lótúró, nekem semmit nem használt. Advilt nyeltem, két nap alatt fogyasztottam el 12 szemet. És mellette akár tetszett, akár nem, rengeteget kellett innom.

Amúgy ezt tényleg érdekes. Amikor én voltam kórházban ez miatt, akkor sem volt urulógus.

Nagyon remélem, hogy hamar kimennek azok a kövek! Tudom, hogy nagyon szörnyű...

2012. aug. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!