Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mostanában gyakran megiszom...

Mostanában gyakran megiszom 4-5 litert is naponta. Ezzel árthatok magamnak?

Figyelt kérdés
Tudom hogy hülye kérdésnek hangzik, de most olvastam a vízmérgezésről, és megijesztett. ráadásul én tényleg nem elosztva iszom a mennyiséget, hanem egyszerre egy litert, és pár óra múlva megint ugyanígy. nem azért vedelek mert szomjas vagyok, csak fogyni szeretnék. ráadásul sportolok úgyhogy sokat is izzadok, szóval tényleg vesztek sót..

2012. aug. 23. 01:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha sokat sportolsz, szerintem nem különösebben árthat. Pláne ebben a melegben.
2012. aug. 23. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azért ez még kevés a vízmérgezéshez, azt nagyon nehéz elérni. A biztonság kedvéért én nem szoktam óránként 7 dl-nél többet inni, ha aggódsz, tegyél te is így. Attól semmi bajod nem lesz, ha kétóránként egyben iszol egy litert. Ha mondjuk 5-6 órán keresztül óránként innál egy litert, akkor már aggódnék, az már azért sok.
2012. aug. 23. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez még borból sem sok, nemhogy vízből.

Akkor van baj, ha egyszerre 2 liter, vagy több vizet iszol és már feszül tőle a gyomorfalad! Ha sportolsz, simán kiizzadod ezt a mennyiséget!

2012. aug. 23. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!