Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az acetil (mint gyógyszer...

Az acetil (mint gyógyszer összetevő) tényleg vérhígító hatású is?

Figyelt kérdés
Ez van pl. az aszpirinben, az ACC-ben.
2012. aug. 27. 20:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az acetil az egy kémiai csoport, számos vegyületben ott van. Az Aspirin valóban vérhígító hatású, de az ACC-nek már semmi ilyen hatása nincs. Nehéz elmondani ha nem tanultál farmakológiát, hogy hogyan is működik a gyógyszer-receptor-hatás mechanizmus. A válasz a kérdésedre tehát: az acetil-csoport csak egy molekularész, önmagában nincs ilyen hatása, a gyógyszermolekulát teljes egészében kell nézni, mivel ez kötődik a receptorhoz. -Egy gyógyszerész-
2012. aug. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Á, köszönöm a választ!

Amúgy is elég orrvérzős vagyok, és régen mondta az orvos, hogy ne szedjek aszpirint, mert higítja a vért, és attól könnyebben fog vérezni, illetve nehezebben áll el.

Pár napja elkezdtem kicsit köhögni, és tegnapelőtt elkezdtem inni ACC-t, tegnap este pedig eléggé elkezdett vérezni az orrom hirtelen, jutott mindenhova. ÉS ugyanúgy van ráírva, hogy acetil, mint az aszpirinre, ezért gondoltuk, hogy attól lehet.

2012. aug. 27. 22:02
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem attól nyugi. Amúgy Rutascorbin nevű gyógyszert tudok ajánlani orrvérzésre. Bár lehet ismered is.
2012. aug. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsot! Nem ismerem, de nem is használtam semmilyen gyógyszert rá, már eléggé kinőttem. 1-2 havonta vérzik már csak. Vagy menstruáció idején. (van valami összefüggés közte? o.O)

Régen vérzett nagyon sokat. Csak az a rossz, amikor már eláll, és utána még érzem, hogy nyelem lefele.

18/L

2012. aug. 27. 23:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!