Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy ilyen lábtörés után...

Egy ilyen lábtörés után mennyi idő lehet a rehabilitáció?

Figyelt kérdés

Eltört a bokám, május 5-én, utána 2 hétig jártam egy orvoshoz, de utána átmentünk egy másik sebészhez, nekünk úgy volt kényelmesebb és vele már kiskoromban volt dolgunk, akkor combtörésem volt és rendes volt meg rendbe is jött. Ez az orvos mondta, hogy rosszul gipszelték be az azelőtti héten, nem volt derékszögben, elmozdult a csont és meg kell operálni (a műtét május 23-án volt). Utána kontrollok ugye, és július 26-án volt a 2. műtét, a 2 csavar ekkor lett kiszedve a bokámból. Augusztus 6-án kezdődött a rehab, ekkor 2 kezeléskor még csak gépek voltak (fyziomag és galvanizáció), utána még ezek mellé jött és kezdődött a torna is. Augusztus 21-től nem kell már mankó hivatalosan se, de előtte már 3-4 nappal itthon mankó nélkül jártam, 21. óta már biciklivel járok és nem használom a mankót egyáltalán. A gyógytornász mutatott 2 gyakorlatot (lábujjhegyre-sarokra állás + teli talpal guggolás amíg bírom + persze a körzések bokával stb.) ezeket csinálom, na meg bringázok és sétálgatok. Még eléggé sántítok meg mire este 8-9 körül hazajövök csavargásból már elég döcögve járok meg estére ugye be is dagad a bokám de ez gondolom teljesen normális. Egy ilyen törés után meddig tarthat a rehab? 2 hónap vagy még attól is több?

17/F



2012. aug. 31. 18:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Kétszer is műtötték, és a bokatörések amúgy is elég komplikált dolgok. Szerintem annak ellenére jól haladsz a gyógyulással a leírásod alapján, hónapokba fog beletelni, amíg ez nagyjából teljesen rendbe jön.


Kicsi korban jobban gyógyulnak a törések, nekem is el volt törve 9 évesen a combom, és az teljesen normálisan meggyógyult. Tavasszal az ujjam törtem el idén, még most sem hajlik be rendesen, pedig műteni sem kellett.

2012. szept. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi. hát sokan mondják hogy már jobban megyek mint mentem 1 hete mondjuk, kevésbé sántítok stb. de a gyógytornász nem nagyon, bár lehet csak azért mert olyannak "kell" lennie mint egy edzőnek :D
2012. szept. 1. 20:40
 3/6 anonim ***** válasza:

A gyógytornászok kegyetlenek, én most az ujjammal jártam hozzá, eléggé rémes élmény volt! :)

A betegek rettegnek tőle :)


Nyugi, tutira szépen rendbe fog jönni a lábad, csak türelem!

2012. szept. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
:)
2012. szept. 4. 14:10
 5/6 A kérdező kommentje:
lehet az a gond, hogy még nem is tudok megállni a törött lábamon ha csak azon állok anélkül hogy valamibe kapaszkodnék
2012. szept. 5. 23:47
 6/6 A kérdező kommentje:
már másfél hónapja járok de még sántítok. nem annyira persze mint az elején, azóta javult elég sokat de mikor pihenek és elindulok akkor nagyon sántítok
2012. szept. 25. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!