Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kérhetek a háziorvosomtól...

Kérhetek a háziorvosomtól vérvételt komolyabb indok nélkül?

Figyelt kérdés

Igazából a nőgyógyász írt neki egy papírt, amin kér egy teljes vérvételt, nagyrutinnal, vizelettel, de nem hajlandó az orvosom elküldeni, a nőgyógyász is meg van lőve, ő nem küldhet közvetlenül. Most akkor mi van?

Egy egyszerű vérképért több ezer forintot kell kifizetnem magán helyen, pedig alapellátásba tartozik. Mosat küldhet a háziorvosom vagy sem.


Ha valaki tud ide vágó törvényt linkelne.


2012. szept. 3. 17:03
 1/10 anonim ***** válasza:
én azt mondom a dokimnak, hogy szükségem lenne egy vérvételre, írja a beutalót és kész mindenféle kérdés nélkül. a tiédnek is meg kellene írnia, főleg, ha a nődoki küldött papírt. azt legalább elolvasta??
2012. szept. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen, kérhetsz tőle. Pláne, hogy a szakorvosi javaslatot köteles betartani a háziorvos...
2012. szept. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a nőgyógyász papíron megkéri akkor beutalót kellene adnia a háziorvosnak.Amúgy a nőgyógyász is kérheti a vizsgálatot ha jól tudom.
2012. szept. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A nőgyógyász kéri az már elég komoly indok.
2012. szept. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Válts orvost szerintem. Nekem a házidoki simán kiírta vérvételi beutalót, nem kérdezte minek.
2012. szept. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Igen elolvasta a papírt és közölte, hogy ő nem szülész nőgyógyász, intézze el ő, a nödoki meg teljesen magán, úgyhogy ő nem tud küldeni, csak fizetősre, de arra nem akart, mondván, hogy így ingyen van, és nem kell majdnem 20 ezret kicsengetnem egy nyamvadt vérvételért. Amúgy a dokim sem érti miért nem hajlandó a háziorvos kiírni a vizsgálatot, pláne, hogy semmi extra nincs benne, csak egy teljes vérkép és vizelet.

Igen az orvosváltást már intézem, mert ezzel betelt a pohár, nem ez volt az első húzása ennek a nőszemélynek.



Addig valami ötlet, hogy verjem ki belőle a beutalót?


Fontos lenne és a héten kellene az eredmény. :(

2012. szept. 3. 19:51
 7/10 anonim ***** válasza:

Mond azt, hogy ha megtagadja a vizsgálatot, akkor feljelented a betegjogi képviselőnél. Ennyi. Ha pedig ezek után sem csinálja meg, akkor tényleg panaszt kell ellene tenni. A "kapcsolatotokat" már nem tudod elrontani, mivel úgy is átmész máshoz.

Némelyik háziorvos kiskirálynak képzeli magát és meg van sértődve, ha valamit dolgoznia kell, pedig nem kevés pénzt kapnak a betegek után.

2012. szept. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nagy nehezen, de sikerült kicsikarnom belőle, na ekkor ért a következő sokk, vérvételre októberre kaptam időpontot!!!!! Nekem meg jövő hétre kell!!!


Ez kész vicc!!!!

2012. szept. 4. 13:14
 9/10 anonim ***** válasza:
Na az elég fura mert vérvételt általában másnap megcsinálják.Nem tudom mi lehet a dolog hátterében de ez nagyon érdekes.Nem akarok vádaskodni hogy sumákolás megy a háttérben esetleg a kedves doktornő odaszólt.Az eredményt is másnap kézhez kaphatod általában.Nem tudom merre felel laksz de azt megteheted esetleg hogy elmész másik kórházba,sztkba,laborba ahol valamilyen ürüggyel azt mondod hogy nincs lehetőséged a lakhelyedhez legközelebbi laborba csináltatni pl. a beteg nagymamád ápolod vagy egyéb kifogás.
2012. szept. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Az első gondolatom nekem is ez a sumákolás volt, de az utánam következő embernek is októberre tudtak időpontot adni.

Pest megyében élünk egyébként egy kisvárosban, egy rendelőintézethez tartozik 4-5 kisváros és egy csomó kistelepülés, úgyhogy elviekben elképzelhetőnek tartom, hogy nagyon sokan vannak, de azt azért mégis túlzásnak tartom, hogy 1 héten belül ne lehessen hozzájutni egy vérképhez, amiben semmi extrát nem kértek! :(

2012. szept. 4. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!