Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 3 napja nem tudtam fürödni,...

3 napja nem tudtam fürödni, mert nincs gáz. Lehet valami bajom, ha hideg vízzel zuhanyzok, mosok hajat?

Figyelt kérdés
elsősorban a hajammal kapcsolatban, ill. megfázáson kívül
2012. szept. 19. 12:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%
Egy-egy alkalomtól nem igazán. A hajat állítólag gyengítheti a hideg víz, de ha nem fázol meg, akkor voltaképp ártalmatlan a hideg zuhany. Hosszú távon persze okozhat még csomó mindent, reumát pl. de ha csak átmenetileg kéne, akkor nyugodtan tusolj hideggel.
2012. szept. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Volt egy hét mikor csak hideg vízzel tudtam fürödni és hajat mosni nagyon kellemetlen volt, de szerencsére nem fáztam meg.

Én külföldön voltam táborban.

2012. szept. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nálunk minden évben van távhőkarbantartás,1 hétig csak hideg viz van.


Olyankor két nagy fazékban melegitek vizet,beleöntö a kádba,hozzá hideg viz,és ugy fürdök.

2012. szept. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha van vízmelegítő (elektromos) azzal is lehet meleg vizet varázsolni. Teljesen felforralom, és keverem hideg vízzel egy lavórban, így egész tűrhető mennyiségű mosakodásra alkalmas víz keletkezik. Egy műanyag kancsót használok a víz megfelelő helyre juttatásához. Nálam a bojler romlott el, az addig még rendben volt, mert melegítettem a tűzhelyen vizet, de most ráadásul nincs gáz. Egyszer próbáltam csaphideg vízzel hajat mosni, soha többé nem próbálom. Azt hittem lefagy az agyam.
2012. szept. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
59%
Én meg voltam katona és az 1 év alatt egyáltalán nem volt meleg víz. Télen is jó kis 2-3 fokos csapvízben kellett fürödni- hajat mosni... Ne legyetek már ennyire durván életképtelenek!!!!!!!
2012. szept. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%
Kedves utolsó. Képzeld, nem mindenki volt katona, főleg ha nő az illető. :)
2012. szept. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
na, azóta lefürödtem és kajak jól is esett :D
2012. szept. 19. 14:23
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A megfázás nem a hidegtől van...eszkimók is hidegben vannak egész nap, Szibériában is hideg van, mégsem fáznak meg, ahhoz baktérium kell. Attól, hogy otthon hidegben lefürdesz, semmi bajod sincs, hóban is lehet fürdeni és mégsem fázol meg.
2012. szept. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"Kedves utolsó. Képzeld, nem mindenki volt katona, főleg ha nő az illető. :)"


Nem azért bírtam ki, mert voltam katona, hanem azért mert nem vagyok olyan nyálgép fos, mint ti. Egyébként a kérdésből nem derül ki a kérdező neme...

2012. szept. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Jó-jó, de miért kell életképtelennek nevezni azt, aki nem szeret hideg vízben fürdeni?
2012. szept. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!