Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vérnyomás beállításához be...

Vérnyomás beállításához be kell feküdnöm a kórházba?

Figyelt kérdés

Ma rakták fel nekem a 24 órás vérnyomásmérőt a Heim Pálba.

ha magasakat mér és gyógyszert kapok, akkor be kell feküdnöm addig, amíg beállítják? Tudtommal amíg beáll, az 1-2 hét, nem akarok annyit hiányozni suliból.. :S


2012. szept. 27. 14:21
 1/10 anonim ***** válasza:
nem..csak minden nap kell méretni a háziorvosnál..magas 1ébként?mert a 24 órásat nem csak akkor teszik fel ha magas,,fiatalon csak ritkán adnak gyógyszert
2012. szept. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Hát van itthon vérnyomásmérő, és sokat fájt a fejem, ezért méregettem és ilyen 145-160/80-as értékeket mértem, úgyhogy beutalt a háziorvos kardiológiára. Most még nem mért 145/80 alatt, 12 óta van rajtam.

Erre az értékre szerinted kapok gyógyszert?

2012. szept. 27. 14:37
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez nem csak a Te korodban magas, de az időseknél is. Úgyhogy gyógyszeres beállítás lesz a vége. Suliból azért nem kell kimmaradnod.
2012. szept. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Amúgy, dohányzol?
2012. szept. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Dehogyis.

Próbálok egészségesen, stresszmentesen élni, sportolni...

2012. szept. 27. 18:07
 6/10 anonim ***** válasza:
nem fogsz gyógyszert kapni...próbálnak majd étrenddel súlyvesztéssel vmivel próbálkozni először..fiatal szervezetnek nem tesz jót az ilyen féle gyógyszer
2012. szept. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Miért, a magas vérnyomás jót tesz neki?

Különben pont 2 éve váltottam életmódot, fogytam 30 kg-t és most magas.. :) Amikor 120 kg voltam, teljesen normális volt. Most egészségesen étkezem, fogyok is, sportolok is..

2012. szept. 27. 19:47
 8/10 A kérdező kommentje:
Hagy ne kelljen még 1-2 évig szenvednem a folyamatos fejfájástól. Mert még annyi idő, míg lefogyok...
2012. szept. 27. 19:50
 9/10 anonim ***** válasza:
12 éves koromban nekem is magas vérnyomást diagnosztizáltak...24 voltam mire gyógyszert kaptam...
2012. szept. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szerintem orvosfüggő, hogy felír-e gyógyszert vagy nem. Legalábbis itt a déli régióban keresni kell a normális kardiológust, aki komolyan veszi a dolgot, nem csak megméri két karodon egyszer a vérnyomásod, és erre alapozva felír 19 évesnek gyógyszert (ez konkrétan velem történt) ... tudnék mesélni, de szerintem a Heim Pálban nem lesz gond! Főleg, ha ABPM-es vizsgálatot is csináltatnak, az azért mégis azt sugallja, hogy megakarják tudni, hogy mi az oka a magas értékeknek és a fejfájásodnak, és nem rálegyintve mondják, hogy "egy a sok közül, ugyanazt szedje"!
2012. szept. 28. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!