Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alkalmazhatók együtt ezek a...

Alkalmazhatók együtt ezek a "gyógyszerek"?

Figyelt kérdés

Súlyos vashiány miatt az orvos elrendelte a vastabletta szedését (Neo-ferro-folgamma). Olvastam róla, hogy a vas felszívódásánál előnyös, ha megfelelő mennyiségű C-vitamint viszek be a szervezetembe naponta. Hát, ez nálam eddig naponta egy szép kerek 0 volt.


Hogyan vigyem be a C-vitamint a szervezetembe? Természetes úton (ételek - és ha igen, mi lenne a legjobb?), vagy pezsgőtabletta (Calcium Sandoz + Vitamin C 1000 mg) formájában is lehetséges, ha tartok közöttük pár óra szünetet? Elnézést, ha hülyeséget kérdeztem, de inkább kérdezem, minthogy megásnám a saját sírom előre.



2012. szept. 28. 07:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Patikust kérdezd meg. Egyébként azért ezzel a sírodat semmiképp sem fogod megásni, ne aggódj:D

De érdemes a patikában érdeklődni, hogy van-e értelme/kell-e/hasznos-e.

2012. szept. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Vannak úgynevezett vas-komplex készítmények, amikben a vas mellett vannak a felszívódást segítő vitaminok is. Pl.: Vas 18mg, C-vitamin 100mg, Cink 12mg, Folsav 400ug, B-12 6ug. A Neo-ferro-folgamma-ban egyedül folsav van ezekből, érdemes szétnézni a környékbeli patikákban, mi elérhető és mennyiért. Én a Rossmann vaskomplexét vettem (Altapharma), ami tb támogatás nélkül is olcsóbb. Ha külön veszed meg a kiegészítőket, pl B-komplexben, akkor a vastablettával együtt vedd be, később már nem fog annyira használni a felszívódásnak.

A kalcium épp gátolja a vas felszívódását, se előtte, se utána két órával nem kellene kalciumtablettát bevenni, se más magas kalciumtartalmút enni.

Ami még gátolja a vasfelszívódást: kávé, tea (a zöld tea is) a polifenol tartalmuk miatt, olajos magvak a fitát tartalmuk miatt és állítólag a savlekötő gyógyszerek.

Ezekre is igaz a +/- 2 óra tilalom!

Röviden ennyi, nem tudom ezeket az orvosok miért nem mondják el, aztán meg csodálkoznak, ha nem javul a helyzet.

2012. szept. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!