Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy lehet a kreatinin szintet...

Hogy lehet a kreatinin szintet csökkenteni?

Figyelt kérdés

Kijött a vérvételből, hogy nekem magas, és a lymphocyták száma is.

Heti 5× edzek másfél órát, minden edzés után egy, de valamikor csak 3/4 adag proteinport iszom.

Naponta 2-3 litert vizet iszok, 5-6 alkalommal étkezem, változatosan.



2012. okt. 9. 18:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Oszt akko mivan ha magas a kreatinin? Ha nem lenne az, szarul csinálnád. Az izom nem nőne, ha előtte nem halna el. Ezt az elhalást a magas kreatinin szint is jelzi.
2012. okt. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A doki mondta, hogy gond van most a vesémmel.

Ha nem lenne gond, hidd el, én is leszarnám -.-

2012. okt. 9. 18:15
 3/9 anonim ***** válasza:
Én ennyit tudtam hozzászólni, ha már a veséiddel vannak gondok, akkor menj el orvoshoz, mert ugye nem tesz valami jót a szervezetednek. Ők tudni fogják :)
2012. okt. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Olvasd el ezt [link]
2012. okt. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Mondta, hogy pár hónap(!) múlva meg kéne ismételni a vérvételt. Na és addig mit csináljak, már lassan edzeni se merek...

Kösz a választ. Ha valaki tud még valami okosat mondani, várom!:)

2012. okt. 9. 18:38
 6/9 A kérdező kommentje:

18:37

kösz a linket

bár most egy kicsit még jobban félek :/

2012. okt. 9. 18:40
 7/9 anonim ***** válasza:
A Your Body újságban van egy rész ahol leírják az okát olvasd el a neten ha megtalálod.Ha nemsikerül akkor leírom neked (elég hosszú az a baj)
2012. okt. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Na kihámozom a lényeget neked :)

1.Sokan úgy vélik,hogy a magas fehérje bevitel veseműködési problémát okoz.Ez teljesen hamis feltételezés,amiről már a tudomány is meggyőződött.A feltételezés szerint,ha egy egészséges egyén MAGAS FEHÉRJE TARTALMÚ diétán van,a fehérje valahogy negatív hatással van a vesére,kárt okoz benne és vesebetegséghez vezet.Ám egyáltalán semmilyen adat nincs arról,hogy egészséges egyén esetén bármi hasonló veseműködési zavar történt volna.Azok a tanulmányok,amelyek kimutatták bármilyen összefüggést a veseműködési zavarok és a fehérje bevitel között olyan esetben fordultak elő,ahol diagnosztizáltak veseproblémákat ily például a diabéteszes nephropathia stb.


2 A VESÉK VÁLTOZNAK,HOGY ALKALMAZKODJANAK A MAGAS FEHÉRJE BEVITELHEZ

Egészséges egyéneken végzett tanulmányok kimutatták,hogy a magas fehérje tartalmú étrendet követőknél bizonyos változások következnek be a vesefunkció tekintetében(Pl amikor a szövetek alkalmazkodnak a súlyzós edzésnél)


3. Mi a helyzet a megnövekedett kreatinin és BUN szinttel a vérképben


A kreatinin közismertebben az izom és fehérje anyagcsere során keletkezik.



Amúgy nekem is magas amióta edzek,előtte alacsonyabb volt.

Úgyhogy no para :)

2012. okt. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Csak még mindig meg vagyok ijedve egy kicsit. A hét vége felé átmegyek majd a dokihoz még egyszer.

2012. okt. 9. 19:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!