Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet az ok a napi sokszori...

Mi lehet az ok a napi sokszori evésnek?

Figyelt kérdés
Minden órában,de van,hogy fél óránként ennem kell.Szinte mindig éhes vagyok,és eszek.Ehhez képest 170cm és 50kg vagyok.Ha nem ehetek,meg fizikailag rosszul vagyok.Mitől lehet ez,hogy ennyit eszek és ennyit vagyok éhes?
2012. okt. 30. 14:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mindig ilyen voltál vagy csak egy ideje?
2012. okt. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Kiskoromban nagyon rossz evő voltam.Most 25 vagyok és 18 éves korom óta ,mióta nem tanulok így vagyok.Eszem eszem és eszem.Egyszer sikerült 57kilóra meghíznom,de aztán le is fogytam. Amúgy mindig is szerettem volna hízni,mert bár sokak szerint pont jó az alkatom,de jobb volt,mikor 57kiló voltam.De hiába eszek egy csomó olyan dolgot,amitől hízni lehet,nem hízok,csak eszem és eszem és éhes vagyok mindig. A munkahelyemen is mindig van nálam valami,amit ha megéhezek meg tudok enni,egy szelet csoki meg ilyenek.De ha itthon vagyok,akkor szinte folyamatosan eszek,ha nem is főtt ételt,de mindig rágcsálok valamit,mert éhesnek érzem magam.Ma már vagy 6szor ettem és most újra érzem,hogy tudnék enni és ilyenkor rendszerint még ha nem is erős az éhségérzetem,de azért már eszek valamit. Csak hát hízhatnék is ennyi zabálástól,mert más már tuti 200kiló lenne,ha így élne,mint én.
2012. okt. 30. 15:08
 3/12 anonim ***** válasza:

Labor vizsgálattal egy TSH-t tudtok nézni, ha túl működik a pajzsmirigyed akkor lehetsz ilyen.

Ha nem akkor alkatilag ilyen gyors az anyagcseréd.

2012. okt. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nagymamám,anyukám is pajzsmirigy problémás volt.Anyum még a mai napig is az. Hát ez nagyon jó,akkor elképzelhető,hogy nekem is ez a bajom...Akkor viszont ha ez kiderül,a hormonszint beállítása céljából hormont kell majd szednem és ezzel egyidőben nem szedhetek fogamzásgátlót! És még az is elképzelhető,hogy ha már rendesen be lesz állítva a hormonszint akkor ha ugyanennyit zabálok,el fogok hízni,mert apuék részéről meg sokan el vannak hízva.Szép kilátások:(. Amúgy voltam más okból a nyáron vérvételen,ott nem mondták volna,ha valami gond van? Vagy a pajzsmirigyhormonszintet célzottan vizsgálják?
2012. okt. 30. 15:24
 5/12 A kérdező kommentje:
Jah,anyunak amúgy alulműködött,de ő nem hízott el,mikor beállították,ellenben epilepsziás lett.
2012. okt. 30. 15:25
 6/12 anonim ***** válasza:

Ahogy írták fent, a pajzsmirigy túlműködés szokta ezt produkálni.

Nekem meg alulműködésem van (6-os a TSH-m), egy hét alatt simán hízok 7-8 kilót, ha közös étrenden vagyok másokkal (és nem tortákat zabálok).

2012. okt. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
De durva! Na most kicsit betojtam,mert erre eddig nem gondoltam,pedig a családban több pajzsmirigy problémás is van. De elmegyek a háziorvoshoz és kérem,hogy adjon beutalót vérvételre,ahol vizsgálják a tsh-szintet?
2012. okt. 30. 15:29
 8/12 anonim ***** válasza:

1 és 3 vagyok.

A TSH célzottan nézik, nem rutin vizsgálat.

2012. okt. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igen,már én is tudom,rákérdeztem anyunál. De akkor tényleg nem szedhetek fog.gátlót,ha felírnak a pajzsmirigygondra hormont? Mert anyunak azt mondták anno,hogy nem szedheti a kettőt együtt.
2012. okt. 30. 15:43
 10/12 anonim ***** válasza:

Várjuk meg az eredményt. Ő pótlásban részesült, mert hiány volt az alul működés miatt. Nálad, ha ez van a fordított helyzet áll fenn, gátolni kell más gyógyszer van rá.

Ma már vannak hüvelygyűrűk, amik nem ontják a vérbe a hormont, és pont olyan jók fogamzásgátlás céljából, mint a tabletták. Havonta 1x felteszed majd leveszed, még az a probléma sem áll fent, hogy elfelejted bevenni.

2012. okt. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!