Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől van seb a fenekemen, és...

Mitől van seb a fenekemen, és hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Elõre is, negatív, lehengerlõ válaszoktól kíméljetek, segítségért jöttem, nem pedig bosszantásért. :(


Nos, a probléma.. Úgy 1,5 éve kezdõdött, az ánuszrózsám fölött, kb úgy 4-5 cm-el kialakult a seb. Abban a kis vájatban, nem tudom hogyan hívjam. :D Függõlegesen, és az egész seb repedés szerû. Annó nagyon eldurvult a helyzet, mert mikor egyik napról a másikra kialakult, azthittem majd elmúlik, ígyhát alaposan megtisztítottam a sebet fürdésnél, gondolván, így majd rendbejön. Aztán csúnyán begennyesedett, begyulladt, a környéke is. :s Így néha még sima járásnál is fájt. :( Ezek után minden fürdés után bekentem neogranormonnal. Ilyenkor 2-3 nap kenés után azthittem rendbejött, de max pár napig 'begyógyult'. Aztán kipróbáltam a sebhintõport, az sem segített. Majd kis idõ múlva Betadinnal fertõtlenítettem, majd másnap így rá a sebhintôpor, de csak ideiglenes megoldás volt.. :/ Néha csak attól szétreped, hogy leülök, és csúnyán vérzik + nagyon fáj. :( Mellesleg ha éppen sebes, a víz rettenetesen csípi. Mielõtt kialakult is rendesen tisztálkodtam, azóta is természetesen. Orvoshoz nem szeretnék menni, nagyon kényes ügy, nem is hallottam még ilyenrôl. :s Ha valakinek van tapasztalata, esetleg ehhez hasonló, vagy tud megoldást, kérem írja meg!


15/L


2012. nov. 2. 20:40
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
orvos
2012. nov. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Malats ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de tényleg orvoshoz kell menned. Hidd el, nem ciki vagy gáz, találkoztak már sokkal cifrább esetekkel.
2012. nov. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nyugodtam fordulj orvoshoz,ahogy leírtad olyan mintha sipolyod lenne. Ezek néhány napig sőt néha hetekig tünetmentesek, újra feltelődnek gennyel, megint kiürülnek. Sebészeten foglalkoznak ezzel. Ott ez mindennapos betegség, hidd el sokat láttak ! Ha sikerült volna megoldani szerintem már rég megoldottad volna. Viszont ha a kismedence felé kezd majd sipoly járatot képezni, na ez már érdekesebb és komolyabb dolog lesz.

Lehet, hogy neked kínos. Keressetek női sebészt, neki a te feneked olyan mintha a saját kezét nézné.

2012. nov. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Lehet megfogadom a tanácsotokat.. csak annyira kellemetlen. :s Köszönöm a válaszaitokat.
2012. nov. 2. 21:06
 5/13 anonim ***** válasza:
proktólogushoz is elmehetsz
2012. nov. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A proktólogus kifejezetten efféle tünetekkel foglalkozik?
2012. nov. 2. 21:21
 7/13 Dilettáns döggomba ***** válasza:
Nem ülsz sokat?
2012. nov. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem, biztosan nem ez a gond. :s
2012. nov. 2. 21:39
 9/13 Dilettáns döggomba ***** válasza:
Még allergia lehet esetleg, bár akkor máshol is viszketne. (Én pl. minden tusfürdőre allergiás vagyok, de megvannak a fix helyeim, ahol kijön.) Szerintem is menj el orvoshoz, főleg miután másfél éve szenvedsz tőle.
2012. nov. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Rendicsek :(
2012. nov. 2. 21:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!