Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől kezdhet el hirtelen...

Mitől kezdhet el hirtelen nagyon hullani a hajam?

Figyelt kérdés
Nagyon régóta járok rendszeresen uszodába, és tisztában vagyok vele, hogy a klóros víz és a hideg nem annyira tesz jót a hajnak, de mindig rendesen megszárítom. Eddig nem volt különösebb problémám a hajhullással, még télen sem, az utóbbi időben viszont nagyon elkezdett hullani. Van valami ötletetek, mitől lehet?

2012. nov. 4. 21:32
 1/6 anonim ***** válasza:
hajfestés, hiányos táplálkozás, egyéb belső problémák, amiknek tünete a hajhullás, nem maga a probléma...
2012. nov. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A hajamat nem festem, a táplálkozásomon nem változtattam az utóbbi időben. Mit értesz belső probléma alatt? Előre is köszi!
2012. nov. 5. 18:16
 3/6 anonim válasza:
Szerintem csak simán váltja.:)
2012. nov. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Lehet, hogy mivel már itt van az ősz, vitamihiányos állapotba került a szervezeted. Próbálj meg több gyümölcsöt, zöldséget enni, s ha ettől sem múlik a hajhullás, fordulj orvoshoz. Talán a bőrgyógyász tud segíteni, vagy ha nem is ő, a háziorvosod biztosan meg tudja mondani, kihez kell fordulni ilyen problémával!
2012. nov. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Én is úgy tudom, hogy vitaminhiány a fő oka a hajhullásnak, szedjél főleg szelént és cinket azok biztos segíteni fognak.
2012. nov. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Lehetséges hogy a hajad egyre sérülékenyebb így nem viseli el a túl forró szárítást, hajvasalást, alkohol tartalmú hajformázókat, erős huzatot és ezek a hajhagymák elhalásához vezethetnek.


Ennek oka azonban lehet étkezésbeli rendellenesség is, mivel hajhullást okozhat egyes vitaminok (B vit. család), cink, vas szelén hiánya is.


Viszont amennyiben férfi vagy a V típusú kopaszodás valószínűleg nem ezekkel függ össze. Nőként pedig a klimax állapotban jelenhet meg. Ezek elsősorban hormonális eredetűek.


A hajhullás visszafordítására (visszanövesztés) kevés módszer (és mégkevesebb hatékony) ismert azonban megállítására több alternatíva is adott. Pl.: hajszesz, alacsony hőfokon szárítás, klór- és ammónia sampon, hiánybetegség esetén hüvelyesk, diófélés, húsok, speciális készítmények (Vichy Dercos)


Ezeken tól lehetnek ritkább okai is, mint egyes fogamzásgátlók és egyéb gyógyszerek (ha van rendszeresen szedett gyógyszerd, nézd meg a mellékhatásokat), folytonos stresszhatás, szülés, fertőzéses gyulladásos betegség.

Ha a helyzet nem változik meg mindenképpen fordulj orvoshoz.

2012. nov. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!