Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Agorafóbiám van?

Agorafóbiám van?

Figyelt kérdés

Félek a tömegben, szorongok. Nem is merek a szembejövő emberek szemébe nézni, inkább a földet pásztázom. Pl. ha az osztály elé kell kiállni, bénázok, nem tudok koncentrálni, nagyon szorongok.

Utána olvastam kicsit a betegségnek, és én is olyan típus vagyok, aki itthon ül a szobájában. Itt érzem magam a legnagyobb biztonságban. Sosem szeretek egyedül menni sehova, mindig kell hogy valaki velem jöjjön. Mindig rettegek hogy mi fog velem történni és mi van, hogyha nem tudom megoldani. Mindig arra gondolok, hogy úristen, most ki mit gondol rólam. Eléggé zavar, hogy ilyen vagyok. :S

Vélemény?


16/L


2012. nov. 13. 12:45
 1/5 anonim ***** válasza:
18 éves vagyok, és velem is ez van. Szr helyzet, de nincs mit tenni ellene, nekem legalábbis még semmi sem segített.
2012. nov. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem simán csak önbizalomhiányod van, az átlagosnál is súlyasabban. Gondolom csúnyának érzed magad, ezért nem szeretsz társaságba menni, mert úgy érzed mindenki azt nézi hogy nézel ki, mi van rajtad stb.
2012. nov. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Agorafóbiának is vannak szintjei természetesen, szóval lehetne azt mondani hogy akár az is lehet, de fizikai tünetei is vannak. Verejtékezel, remegsz, zsibadsz.


Én azt mondanám hogy nincs neked ilyen, inkább a megfelelési kényszeredet éled meg érzékenyebben mint mások.

2012. nov. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, lehet, hogy agorafóbiád van. De most már, hogy tudod, vagy gyanítod, tehetsz is ellene. Miért kellene a legszebb éveidet hagyni elveszni? Csak megfelelő orvoshoz kell fordulni. Kezdetben a háziorvos, vagy gyerekorvos is megteszi. És ő majd eligazít, mit csinálj. Az élet nagyon szép, és kellemes. Ne vesztegesd el.
2012. nov. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

szerintem is beszélj valamilyen orvossal

de vannak nyugtató gyakorlatok is amik állítólag segítenek ha rájön a szorongás, de az is lehet hogy először gyógyszert ír fel

2012. nov. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!