Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sajnos abortuszom lesz. Túl...

Sajnos abortuszom lesz. Túl sok erős fájdalom csillapítót szedtem közben megfogant?

Figyelt kérdés
Azért döntöttem így háziorvos jelenlétében mert félő, sőt meg sem cáfolták,h beteg lenne. A másik az hogy röntgenen is voltam nagyjából a fogantatás napjaiban. Erre a nőgyógyászom azt mondta,h hooohó az nem veszélyes... de akkor miért van kiírva minden ajtóra és kórházba,h gyermekek és terhesnők ne kerüljenek az RTG sugár közelébe??????? Sok minden Sz....t olvastam az abortuszról 1 etlen kérdésem az lenne,h egy 9hetes baba ebből érez-e valamit. Mert iszonyatosan fáj és én annyira megtartanám csak az a sok szar amit be kellett szednem az arcüregem és a vesém miatt meg az inyekciók... ááááá

2012. nov. 21. 20:52
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
20%

érez, igen

de nem akarok még én is beléd rúgni, elég bajod van enélkül is

az bizony egy kicsi ember már, ha tetszik a T. válaszolóknak, ha nem

2012. nov. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 A kérdező kommentje:
egyszerűen nem értem.... nem tudom megérteni,h mi ez a feldarabolás...... miért nem lehet elaltatni... ? Amikor tényleg úgy van vele az ember,h anya pici babája.... és akkor nem tudja,h mi legyen,h lesz e baja.... és akkor jön ez a hülyeségek,h hogy szedik ki szerencsétlent. Hát én belerokkanok
2012. nov. 21. 21:02
 3/47 anonim ***** válasza:
49%
Ne vetesd el. Ne a háziorvost kérdezd, hanem genetikai tanácsadót!!!!! ŐK jobban otthon vannak ebben. Az első hetekben a baba nagyon sérülékeny: sok orvos azt mondja, hogy ha mégis megmarad, akkor nincs baj. (Hisz ha sérült volna, elvetélsz nagy eséllyel.) Azért írják, ki, hogy ne menj a röntgen közelébe, mert biztos, ami biztos. Ahogy sok gyógyszerre is azért írják rá, hogy ne szedd terhesen. Közben nincs rá bizonyíték, hogy káros, csak nem akarnak pert a nyakukba. Várj még. Ha beteg a baba, később is elvetetheted. Igaz, nagyobb megterhelés 16 - 20 hetesen abortuszra menni, de legalább az esélyt megadod a babónak... (igaz, Rád nézve tényleg nagyobb a kockázata egy kicsivel, de nem olyan nagyon sokkal, hogy ne kockáztathatnál) De inkább jelentkezz genetikai tanácsadásra, ők értenek az ilyesmihez!!!!!!!!!!!!
2012. nov. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
100%

Sosem szeretem egyik pártot se fogni abortusz ellen vagy emllett, ez mindenkinek a maga döntése kell, hogy legyen. Az biztos, hogy nekünk a 6. héten már dobogott a kis szíve, amin én ott zokogtam a meghatottságtól. Hogy érez-e? Azt szerintem nem tudhatjuk.

Amúgy az ilyen korai terhesség alatti röntgen még nem okoz semmilyen problémát, csak később, sőt, szerintem a gyógyszerek miatt sem kell feltétlenül aggódni, amíg nem történt meg a beágyazódás. Nekem az orvosom durván fogalmazva azt mondta, hogy ha ezek olyan szinten befolyásolnak bármit is, akkor egy erősebb vérzéssel elmegy a baba, úgy, hogy akár ki sem derül a terhesség. Szerintem felelőtlenség olyat kijelenteni, hogy biztosan beteg lesz, főleg ha amúgy megtartanád!!!

Képzeld el emberek milyen életet élnek az első hónapban, amíg nem tudják, hogy babájuk van (nekünk pl. nem tervezett baba volt, cigiztem, buliztam sokat, hatalmasakat táncoltam, kézilabdáztam stb., és hál Istennek semmi baja a babámnak).

Ha ennyire félsz, én a helyedben legalább akkor megvárnám az első olyan uh-vizsgálatot, ahol alaposabban meg tudják mérni és át tudják vizsgálni a babát még a 12. hét előtt, és utána döntenék (vagy akár egyéb vizsgálatokat is megcsináltatnék). Ha tényleg megatartanád amúgy a babát és nem csak azért mondod, hogy itt ne menjenek neked rosszindulatú válaszolók, akkor ezeket a lépéseket megteszed mielőtt kijelented, hogy elveteted. Szerintem.

2012. nov. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 A kérdező kommentje:
2 4D-s UH-n voltam. most 8hetes 20 miliméteres. Csak annyi van írva a leletre,h szabályos a petezsák és a hólyag. Meg hogy az élet jelenségek jók. Igazából nem érdekel,ha nekem jön valaki. Most kell mennem nemsokára család gondozóba gondolom ott is mondanak pár dolgot. Kösz,h mondtátok ezt a Genetikai tanácsadós-dolgot. Ezt senki nem mondta még. Még annyit érdemes megemlítenem,h itthon volt nagy öröm... babaszoba tervezés... Nagypapa, nagymama....aztán jöttek az emlék foltok. a terhesség előtt fogamzásgátló szedése közben végig véreztem 37 napot. A nőgyógyász ezt is természetesnek találta... Édesanyám oda van a dokiért de azt mondta ,h nekik az a dolguk,h lebeszéljenek az abortuszról. ma szerda van.. múlthét csütörtökön hurutos bél gyulladással vittek be a kórházba aztán ott kellett maradnom megfigyelésen illetve Nospa innyekciót kaptam... ami szintén nem kóser mint utólag kiderült, pedig már a beutalómon is az szerepelt,h 7hetes Gravida. A vesém fehérjét termel a vizeletembe. Október óta koponya CTre kellett volna mennem , de pont 2nappal az előtt mutatta ki a teszt a babót. szóval evidens,h nem mentem el. Október elején arcüreg gyulladást mutattak ki a röntgen felvételen. Abban a szerencsés helyzetben vagyok,h kis falucskám pont 2város között van és hol az 1ik kórházba megyek hol a másikba. szóval. A-kórházban megcsinálták a röntgent... B kórházban megnézte a fül-orr gégész... nem talált semmitz.. és szintén A- kórházban vette észre az ideggyógyász,h a röntgen arc üreg gyulladást mutatott... szval ő irt rá gyógyszert... amit ugyszint beszedtem... és aztán jött a teszt :( Március óta pedig napi 4szem volt,h csak 2ő Tramadolt szedek.... ez 1 olyan fájdalomcsillapító amivel nem vezethetek nem dolgozhatok és igen rá lehet szokni... bár ez nem történt meg. Állítólag ez zavarta meg a fogamzás gátlót ami pedig a vérzést okozta. szóval csak mielőtt a torkomnak ugranátok.... ezeket értem a gyógyszerek alatt.... ezért kétséges minden . igy leírva nem is olyan rémes ... átélni az....
2012. nov. 21. 21:27
 6/47 A kérdező kommentje:
CT re nem is engedtek... azt mondták az első 3hónapban a legérzékenyebb a baba... Hiába takarnák le a hasam az nem lenne elé. bár akkor még nőgyógyászhoz besem jutottam. tehát ezt is csak a váróteremben mondta "világosított fel " az orvos a 2pozitív teszt láttán. :( Meg akkor még úgy volt,h hál Istennek picim születik.
2012. nov. 21. 21:31
 7/47 A kérdező kommentje:
Ennek a genetikai tanácsadásnak ez a rendes neve?? Tehát a kórházban megértik ha ide akarok bejutni???
2012. nov. 21. 21:33
 8/47 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy egy arc röntgen kárt okozna a babában. Volt két barátnőm is, akiknek több bölcsességfogát szedték ki terhesen, mert elkezdtek problémát okozni. Ahhoz is kell a röntgen. A babab tényleg hetekig NINCS kapcsolatban a szervezeteddel. A gyógyszerek valószínűleg nem jutottak el hozzá. A fogamzásgátló mellett vérezni, az meg nem természetes. Legfeljesbb 1-2 hónapig, ha frissen szeded. Sürgősen keress más nődokit! Nyugi, a legtöbb gyógyszer tényleg nem árt, csak azért írják rá, hogy igen, mert nincs róla elég adat. És tényleg, ha később kiderül, hogy beteg, akkor is el lehet vetetni. Nem fogod magad akkor sem jól érezni, sőt, de nekem, azt hiszem, némi vigaszt nyújtana, hogy kapott egy esélyt.
2012. nov. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
Elhiszem, hogy az átélve. Még ezek nélkül is csupa aggódás végig az egész terhesség (hát még utána), nekem elhiheted. senki nem akar szerintem a torkodnak ugrani, hanem pont azt mondtuk többen is, hogy ne hamarkodd el a döntést és ne ásd el a babádat, hogy csak az abortusz maradhat, mert koránt sincs így! Szerintem ezesetben érdemes felkeresni egy magánorvost és megfizetni (nem akkora költség mint azt sokan hiszik), aki alaposan megvizsgál és mérlegel. Azt meg felejtsd el, hogy két kórházba rohangálsz, válaszd ki az egyiket, mert ebből csak kavarodás lehet!!! Én ezek után is azt mondanám, amit leírtál, hogy egyáltalán nem biztos, hogy beteg lesz a babád, várj még és csináltass plussz vizsgálatokat. A babád élete szerintem minden pénzt és energiát megér! Ha azokban megvan az esély arra, hogy beteg, akkor őszintén, mi is megbeszéltük, hogy nem vállalunk beteg gyereket. Csúnya ezt kimondani, de akkor tényleg el lehet gondolkozni az abortuszon. De addig szreintem ne ez legyen az elsődleges megoldás!!!
2012. nov. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 A kérdező kommentje:
Nekem is!!! Köszönöm!!!
2012. nov. 21. 21:38
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!