Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Húsz éves fiú vagyok, és már...

Aischd kérdése:

Húsz éves fiú vagyok, és már egy huzamosabb ideje viszketés gyötör. Már orvosnál is voltam, de nem tudta megmondani, mi okozza a problémát. Tudtok esetleg bármit, ami segíthetne rajtam?

Figyelt kérdés

2012. nov. 22. 16:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha voltál vérvételen és bőrgyógyásznál és egyik sem talált semmit, akkor okozhatja száraz bőr is, amit testápolóval tudsz kezelni, de szappan, ruhaöblítő, mosószer, ételallergia is, hol viszketsz?
2012. nov. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Kérj egy terheléses cukorvizsgálatot, mert ha a szervezeted nehezen bontja le a bevitt szénhidrátot, attól viszkedhetsz
2012. nov. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Értem. A viszketés általában a hátamnál kezdődik, de nagyjából az egész testemre kiterjed. Különös módon nem szokott bőrpír jelentkezni, csak egyszerűen viszketek. A vizsgálatokkal az a gond, hogy most jön vizsgaidőszakom, és nincs időm vizsgálatokra menni. Nincs esetleg még valami ötletetek, hogy mit tehetnék a viszketés ellen?
2012. nov. 22. 17:41
 4/12 anonim ***** válasza:
Fürdés után kend be magadat baba olajjal, még a vizes testedet, hátha csak az a bajod, hogy száraz a bőröd. Persze lehet, hogy valahol van egy gócos fogad, vagy valahol máshol.
2012. nov. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekem is a hátam szokott viszketni, mert száraz a bőröm, főleg fűtési idényben, Szentkirályi testápolót vettem DM-ben és elmulasztotta a viszketést. Próbáld ki.

[link]

2012. nov. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Fürdés után bekentem magam baba olajjal, de nem segített, ugyanúgy elkezdődött a viszketés. Továbbra is kennem majd magam, de tartok tőle, hogy nem segít majd.
2012. nov. 23. 09:35
 7/12 anonim válasza:
Szia! Nem tudom, hogy allergiavizsgálaton voltál-e már, de az is elképzelhető, hogy a bizonyos típusú ruhák irritálják a bőrödet. Sokat segíthetne, ennek a kivizsgáltatása is szerintem. Régebben volt nekem is hasonló problémám és akkor utána olvasgattam és házi gyógymódként megemlítették, hogy a viszkető bőrfelületet célszerű egy kis ecetes/citromos vízzel, vagy hidegen préselt, gyengén felmelegített olívaolajjal óvatosan bekenni. Átmenetileg nekem segített, egy idő után pedig teljesen elmúlt a viszketés. Egy próbát azért megér!:)
2012. nov. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ezért írtam a Szentkirályi testápolót, mert nekem is csak attól múlt el, rajta is van, hogy bőrviszketésre is jó, a többi testápoló nem használt semmit, ugyanúgy vakaróztam.
2012. nov. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 nyanyus81 válasza:
Szerintem is próbálkozz valami testápolóval, ruhákban meg mindig nézd meg, hogy milyen anyagokat tartalmaz, valakinek például csak a pamut ruhát bírja a bőre stb...
2012. nov. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Lehet hogy érdemes lenne kipróbálni a gyógyszertárban kapható legegyszerűbb zsírosbázisú krémet, abban nincs semmi irritáló!
2012. nov. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!