Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Bokaszalag sérülés, a doki...

Bokaszalag sérülés, a doki nem mondott konkrét dolgot, nem szakadt el, gondolom "csak" megnyúlt, normális ez?

Figyelt kérdés

Tegnap foci közben alám fordult a bokám. Egyből bedagadt, de még rá tudtam állni! Nem fájt annyira, mint most!

Aztán a magyar egészségügynek hála egy egész délután kellett ahhoz, hogy kiderüljön a pontos probléma (közben még jobban bedagadt és még jobban fájt).

Az orvos annyit mondott, hogy nem szakadt el, és hogy egyáltalán ne terheljem 4-5 napig, mert elszakadhat! Utána pedig bokarögzítővel járkálhatok.


Viszont nagyon fáj, be van dagadva és egyáltalán nem tudok ráállni. Ez normális egy sima szalag nyúlásnál??

4-5 nap múlva, ha még mindig nem tudok ráállni, akkor menjek vissza a kórházba??



2012. nov. 27. 10:47
 1/3 klopusz ***** válasza:

Szia!


Lehet, hogy nem is nyúlás, hanem részleges szakadás (ha a dagadáson kívül féraláfutás is van, akkor ez a valószínűbb). A kisebbik lányomnak ez volt tavaly, öt hétig nem ment suliba miatta és kb. csak a második hét végén tudta elkezdeni terhelni, addig maankózott, amit persze a doki nem volt képes receptre felírni... Minden este tettünk rá hideg borogatást, napközben többször kezeltük mindenféle kenceficével, ami izom- és ínhúzódásra kapható.



Remélem, segítettem!

2012. nov. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szerencsére nem véraláfutásos...

Remélem "csak" nyúlás...

Köszönöm!! Remélem, hogy nekem tényleg csak 4-5 napig lesz ez, hogy nem tudom terhelni. Egy mankó nekem is jó lenne, de nincs... :S

Én is jegelem és kenem.

2012. nov. 27. 11:42
 3/3 A kérdező kommentje:
Meddig normális, hogy be van dagadva?? Hány nap múlva kéne elmúlnia a duzzanatnak? Egész nap jegelem, már van, hogy bekékül...
2012. nov. 28. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!