Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Extrém száraz kézre mit...

Extrém száraz kézre mit használtok?

Figyelt kérdés
Ahogy megérkezik a hideg a kezem drasztikusan kiszárad.. Már ezerféle krémet kipróbáltam,de semmi nem használ.. Úgy néz ki mintha hámlana az egész kezem, miközben az ujjperceknél szétreped a bőr és vérzik..:S
2012. dec. 1. 14:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Gyógyszertári krémet.

Ott keverik ki és nincs benne semmi illatosító,meg színezék.

Vagy babaolaj bőségesen.

2012. dec. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Olyan krémet lehetőleg ne használj, amiben paraffin van, ugyan felpuhítja a bőr felszínét, de lélegezni nem engedi. Éjszakára érdemes töményebb krémet rákenni, és ráhúzni egy cérnakesztyűt. Nekem ez bevált, kiadós, hatásos: [link]

De persze nem biztos, hogy neked is hatna. Régebben Phlogosam kenőcsöt használtam a repedésekre, az egy ideig nagyon hamar helyrehozta, utána viszont csak rosszabb lett tőle, úgyhogy elhagytam (az is paraffinos, és sajnos a többi gyógyszertári krém/kenőcs nagyrésze is).

2012. dec. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem meg pont, hogy a paraffinolaj hozta helyre a kezem. Kórházban adták, úgyhogy olyan rossz nem lehet.

Gyógyszertárban tudsz venni piti összegért. Hamar lehámlasztja az elhalt, száraz bőrt és az alatta lévő bőr meg tök jó puha lesz.

Nekem még néha bejön a sima Nivea kék fémtégelyes kézkrém is. Ezen kívül semmi más nem használt, de gondolom ez bőrfüggő. Úgyhogy kísérletezz és csak megtalálod neked mi a jó. :)

2012. dec. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!