Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Székrekedés - a patikában...

Székrekedés - a patikában kapható rostok segitenek?

Figyelt kérdés
Vagy mi segit a legjobban ez ellen ? Sok folyadék, mozgás, élelmi rostok, ezeket tudom, de van még valami más is ? Olyanok válaszoljanak leginkább akiknek szintén ez van, mindennap, hashajtót nem szeretnék használni. Nyilván rossz az emésztésem. Mi mindennel lehet javitani ?

2012. dec. 4. 13:13
 1/4 Jeannie válasza:
Aszalt szilvával :) Hülyén hangzik, de egy pár szem rendbeteszi odalent a dolgokat. Nálunk nagymamámnak voltak ilyen gondjai, nála a diétás étrend segített csak. Ha régóta küzdesz vele, akkor meg próbáld meg a cukros, keményítős dolgokat minél inkább elhagyni. Mondjuk minden nap vacsorázz úgy, hogy se tészta, se kenyér, se borsó, se kukorica, se krumpli, szóval semmi keményítő, semmi gabona. Valami főzelék vagy saláta vacsira, vagy csak egy-két joghurt, egy kis gyümölcsel vagy zabpehellyel, az a legegyszerübben kivitelezhető.
2012. dec. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Rossz etkezes, stressz lehet az okozoja, tehat amit felsoroltal valoban segiteni is fog, viszont megkell talalni az okot, aztan ezt megszuntetni!

Idegesebb tipus vagy, lazitas, relax, de nyugtatotea fogyasztasa is.

Tul sok szilard etel pl. valtoztatni, tobb rostot fogyasztani, lencse leves pl. fozelekek, s kerulni a nehezen emesztheto eteleket. TEhat nem javitani kell ezen, hanem az okot megszuntetni!

2012. dec. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én kiskorom óta székrekedéses vagyok.Amik beváltak:

Naponta 10-15 szem aszalt szilva

Reggel 1 kiskanál lenmagolaj

Mindennap egy joghurt,esetleg 1-2 kanál zabpehellyel

100%-os gyümölcslé

Egyelőre ennyi jutott eszembe

2012. dec. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem hangzik hülyén. Kösz a válaszokat.
2012. dec. 5. 07:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!