Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez használ a hanyagtartásra?

Ez használ a hanyagtartásra?

Figyelt kérdés

Minden nap suli után eljárok úszni, és úszom kb 40 hosszt mellúszásba. (ezt egy hete csinálom rendszeresen, addig csak heti egyszer-kétszer eljártam esténként.) Plusz minden nap kb fél vagy 1 óra gyógytorna használ/mennyire jó? Két éve diagnosztizáltak fokozott háti kifózist, akkor voltam 2 szer egy hétig kórházi gyógytornán, és adtak otthonra is feladatsort. Nem mindig csináltam rendesen a gyógytornát, pl nyáron szinte soha. Amikor elvittek a dokihoz,tényleg nagyon görbe voltam, mostmár sokkal jobb. Sokkal szélesebb a vállam, alig áll ki a lapockám, nem esik be a vállam de a derekam megy a nyakam még mindig elég homorú, és ha lehajolok, még látszik, hogy nem vagyok egyenes. Egyébként kb február óta nagyon figyelek rá, hogy egyenesen tartsam a hátam. Rendbe fog jönni?


15/F



2012. dec. 4. 21:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak hanyagtartás van és nincs gerincferdülésed akkor, ha mindezt rendszeresen folytatod tovább másfél év múlva rendbe lesz a hátad. A háti kyphosisra nagyon jó a hátúszás, tegyél bele néhányt hosszt ebből is.
2012. dec. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Elvileg nincs gerincferdülésem. Az a gond a hátúszással, hogy nem látom a medence végét stb... De majd megpróbálok abból is betenni. Pillangózni is szoktam, de az rohadt fárasztó, pihenés nélkül csak 2 hossz megy. Gyorsat meg utálom, meg nem is tudok jól, ugyhogy gyorsúszni sose szoktam.
2012. dec. 5. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!