Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen egészségügyi baja...

Milyen egészségügyi baja lehet egy anorexiás férfinak, aki ösztrogént szed fiatal kora óta?

Figyelt kérdés

Mellett hánytatja magát...

Elég szürreális, és nem ismerek ilyet, mielőtt valaki megijedne, de egy ismerősöm ír egy történetet, melyben a egy férfi modell ezeket csinálja.



2012. dec. 6. 10:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Ugyanaz, mint egy anorexiás nőnek, csak ritkább.
2012. dec. 7. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, de a hormonháztartás, stb. egész máshogy működik - gondolom én, mert nem sokat értek ahhoz, hogy erre is kihat-e - tehát ezért tértem ki arra, hogy férfi.
2012. dec. 7. 22:29
 3/8 anonim ***** válasza:
Az anorexia nervosa nem a hormonok miatt alakul ki, pszichiátriai kórkép.
2012. dec. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem ezt mondtam! Hanem hogy az anorexia egy időn belül komoly más betegséget is kialakíthat (mint. pl a bulimia okozta nyelőcsőben való kár), ezekre volnék kíváncsi.
2012. dec. 8. 02:43
 5/8 anonim ***** válasza:
Mitől különbözne? A nyelőcső a savaktól maródik ki, a fogak a savaktól hullanak ki. semmi köze a hormonokhoz. Egyedül a menstruációja nem fog kimaradni.
2012. dec. 8. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha hanytatja magat akkor bulimias is.


Ankrexia: a tipikus alultaplaltsag, kiallo bordak, csipocsontok, vekony izom nelkuli vegtagok. Esetleg a vitaminhiany, alultaplaltsag miatt miatt a hullo haj, a bore is tonkremegy. Gyenge, vezna.


Bulimia: a sav szetmarja a torkot - fogekonyabb torokbetegsegekre mivel serult a nyalkahartya. Akkor az ujjan fognyomok esetleg. A gegefedore hallottam hogy abban el is lehet torni a porcot. Hat lehet hogy csak varosi legenda. Nekem sose sikerult, nem mintha el akartam volna torni. Viszont leertem odaig, ugy hanytattam magam mutatoujjal.

A szem voros es konnyes hanyas utan.

Nem azonnal, de evekkel kesobb a fog letorik, elgyengul. Meg ha egesz hamar abba is hagyod a fogzomanc serul a gyomorsavtol. Nekem evekkel kesobb kezdett letoredeznj a fogam. Meggyengult a hanyastol... es idovel "elhasznalodott" sok penz ujraepittetni idonkent. Csoroknak nem ajanlom a bulimiat...


Amugy a fentebbu dolgok is csodasan szetcseszik a hormonhaztartast kozvetlenul vagy kozvetve a durva fogyas es alultaplaltsag miatt.


Osztrogen: noies jegyek. Ha fiatalon kezdte a testfelepites is noies lehet, medence szelesebb. Kevesebb noiesebb szorzet. Talan a hangja is masabb - nem mutalodik... Ilyen kis szortelen, vekony csukloju, palcikalabu szortelen feminim antihim alakot tudok elkepzelni...

Az arccsontjat is befolyasolna szerintem ha koran kezdte.

Tulajdonkeppen minden masodlagos nemi jelleget.

Adamcsutka nem none meg - tompaszoget zarna be- magasabb hangot ad...noiesebb.

Szorosodes, vegtagok novekedese, izomromeg novekedese, hangmagassag.

Nah meg sanszos hogy nemzokeptelen lenne... vagy talan fel se allna? De az sztem nem hormonos sztori.

2013. ápr. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez mondjuk nincs teljesen így, bizony anorexiások is hánytathatják magukat.
2013. ápr. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi, ment a zöld! :)
2013. ápr. 8. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!