Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Elviselhetetlen kereszt-,...

Elviselhetetlen kereszt-, farokcsont körüli fájdalom, kisebb dió nagyságú, tapintható dudorokkal. Mi ez? (tegnap 2 volt, mára már 3 db van)

Figyelt kérdés
Remélem valaki tud segíteni? 3 éve hatalmasat estem hanyatt és az egész testsúlyom a farokcsontom közepén landolt. pár percig nem is éreztem semmimet deréktól lefelé. Kegyetlenül fájt, de a kórházban egy röntgen után elküldtek. Egy mentős ismerősöm megvizsgált és közölte, hogy elcsúszott a csigolyám, kb 1,5 hónap fekvés után tudtam normálisan járni. Majd fél éve megcsúszott a lábam a lépcsőn és 15 lépcsőfokot szántottam végig lefele a keresztcsontomon és az oldalamon. Azóta nagyon sokat fáj a derekam (szinte állandóan) de egy hete megemeltem magam egy nagyobb súllyal (30 kg) és azóta megdöglök a fájdalomtól. Zsibbad a bal lábam, derekam alatti rész középen és oldalt fáj (farok-, keresztcsontnál) de már jobb oldalon is kezdi. Látszik, hogy duzzadt és ott kitapintható 3-4 kisebb dió nagyságú "csomó" vagy duzzanat. nem tudom hogy nevezzem. Voltam reumatológusnál, kaptam 6 receptet...Melox az egyik (elég erős) 4 napja szedem a többivel, meg pakolás, kenőcs mellé de semmi változás. Sőt! Alig tudok egyedül kiszállni az ágyból, ha "bemelegszik" akkor nem fáj annyira de lassan tudok csak járni (bicegve) minden leülés, ruhafelvétel iszonyúan fáj. Úgy megyek mint akit agyon vertek és 29 éves vagyok. Bár rengeteget dolgozom (6-este 8-9 óráig) mivel saját üzletet üzemeltetek és így "betegszabira" se tudok menni, mert ott van a bérleti díj, a rezsi, járulékok, stb. Bár most rám parancsoltak hogy 3 napot minimum feküdjek, de egyáltalán nem jobb. Adott egy szurit, az talán enyhítette kicsit 1 napra, de annyi. Voltam vérvételen, de csak hétfőn este lesz eredmény. Tud valaki tanácsot adni? Mi lehet ez? Nagyon várom az észrevételeket!.. ha már volt valakivel ilyen...
2012. dec. 8. 05:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát nem irigyellek! izomcsomó duzzanat lassan tud felszívódni, Van még a MYDETON, ami izomlazító, az szokott ilyen esetben segíteni. No és tartsd melegen, annál kevésbé fáj. pl. Elektromos melegítő
2012. dec. 8. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehagytam, hogy azért én keresnék másik orvost! Nem értem ezt a csomót. Sebészet!
2012. dec. 8. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Feltétlen ragaszkodnék egy CT vizsgálathoz. Ideggyógyászat adhat rá beutalót. Azután gyógytornászhoz mennék. Én elsősorban McKenzie tornát alkalmazónál. Nekem gerincsérvet állapítottak meg. És utána a torna teljesen megszüntette a fájdalmat. Később izomfájdalmakkal is jártam. Ha jó szakembert találsz csodát tehet. De nem látnak beléd ragaszkodj képalkotó eljáráshoz.
2012. dec. 8. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

[link]

Lehetséges, hogy ilyenek vannak a keresztcsontod közelében.

Nekem is van vagy 3-4, kisebbek, nagyobbak. A szülés után jöttek elő nekem, a megerőltetéstől, emelgetéstől. Eleinte nagyon fájt, hanyatt és hason aligha tudtam feküdni. Nincs rá orvosság, ha nagyon fájt, Fenistil géllel kentem azt a területet.

Aztán elmentem egy thai masszázsra, azóta szinte alig érzem azon a területen a fájdalmat.

2012. dec. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nekem nincs még gyermekem, de valószínű a régebbi 2 balesetem szövődménye és a nagy terhelés, amit kap napi 14 órában. Állandóan megyek, (mert muszáj az üzletben) reggel fél 6-kor talpra állok, lemegyek 1-2 km-t legalább délutánig és általában 3-4 körül szoktam leülni enni (reggelizni), mert akkor van idő. Ha lefekszek, leülök, annál jobban zsibbad a lábam. A "csomót" nem lehet elmozdítani, "átugrik" rajta a bőr, de ha megnyomkodom kicsit (mert ma meg akartam mutatni apunak) utána nagyon nagyon fáj! Masszázsra ha elmennék, szerintem reflexből lerúgnám a lábáról szegény masszőrt... na nem szándékosan, de már akkor nagyon fáj ha kicsit is megnyomják (akár a párna csücske is). Az idegesít a legjobban, hogy az injekció sem használt, (pedig a "csomó" közepébe kaptam kettőt) és betartom a sok izomlazító, meg gyulladáscsökkentő, fájdalomcsillapító beszedését is, esténként az órányi pakolást, meg krémezéseket is. Semmi változás. Stagnált. Mi lesz ebből? Jövő héten végig kell dolgoznom napi 14 órát úgy, hogy nem is tudok leülni...
2012. dec. 8. 20:23
 6/6 Juliusz48 ***** válasza:
Neked is javasolnám MOTTO sárga reumatapaszt mert hatásos szokott lenni a fájdalomra. Ráadásul men tartalmaz semmi vegyszert, és 10-11 napid rajta lehet csak fürdés után a törölközővel ne dörzsölg le
2015. jan. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!