Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha valaki drogozik, majd...

Ha valaki drogozik, majd egyből abba akarja hagyni, milyen elvonási tünetei lesznek? Mennyire súlyosak? Kórházba is kerülhet?

Figyelt kérdés
Kérlek, hogy írjatok le nekem mindent a leszokásról =( Elvonó kizárva.. [nem rólam van szó!!]
2009. aug. 22. 21:10
 1/10 A kérdező kommentje:
Valakiiii... =(
2009. aug. 22. 21:19
 2/10 anonim ***** válasza:
Ismerősöm bizonyos okokból hagyott fel a kábszerrel doki nélkül, keserves kínjai voltak fejfájás rohamok többszöri hányás/inger stb de megérte mert tudott uralkodni magán sokan puhányok és nemtudnak. Hébe-hóba én is beveszek prá bogyót de az mégse komoly kell néha a jó kedv
2009. aug. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Barátom nekilátott egyedül leszokni.. Féltem őt, hogy majd kiborul, és visszamegy a drogokhoz =(
2009. aug. 22. 21:31
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én barátom ambulánsan járt elvonóra, pszichiáter segített neki. Kapott gyógyszert (erős nyugtatót), és úgy-ahogy, de nem volt durva elvonása. Fontos a teljes környezetváltás ha van rá mód, teljsen elszakadni a drogos barátoktól. Inkább kérjen segítséget!
2009. aug. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Drogról nem tudok nyilatkozni, de gyógyszer+alkohol (ez is drog..) kombináció hirtelen elhagyásától olyan roszzullétem lett, hogy azt hittem, meghalok. Mentő a sürgősségire, ahol rengeteg infúzióval és néhány elvonási tünetet csökkentő gyógyszerrel helyrehoztak. Gondolom, a drog legalább ilyen..
2009. aug. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
attól függ milyen drog. Nem muszáj egyébként elvonóba menni, lehet járni pszichiáterhez, pszichológushoz, szociális munkásokhoz csomó lehetőség van a bentfekvős elvonon kivül. Egyébként tényleg attól függ milyen drogról van szó. Fűnél pl általában hangulatingadozással, depresszival kell számolni, halucinogéneknél nagyon gyakoriak a flashblackek (öngyilkossághoz is vezethet- sokszor akaratán kivül), a heroinnál és társainál fel kell készülni a legdurvábbakra, izomgörcsök, spontán rángatózás, vegatativ idegrendszer összeomlása hasonlók. Szerintem mindenképp keressen fel a barátod egy szakembert, korházakba ingyenesen is lehet menni!
2009. aug. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen drogról van szó, mennyi ideig élt vele és mennyit használta. Az elvonási tünetek főleg ezektől függnek. Keményebb drogoknál a legsúlyosabb tünet lehet: epileptiform görcsök.
2009. aug. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Milyen drog?? Ha party drogok, akkor a társaságról szokjon le, azzal kezdje, ha füvezik, az keményebb dió, a legsúlyosabb függést alakíthatja ki.
2009. aug. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

van egy ismerősöm, aki 10 év keményrog után szokott le. részletesen elmesélte mi hogy működik, mi milyen volt, ő és mások hogy életék meg.

a tünetek a drog fajtájától fügnneke. pl kokainnál erős fizikai, heroinnál erős lelki függés van. ha mindkettőt használta, akkor a fizikai leszokás, iszonyatos fájdalom, hidegrázás, rohamok. imserősöm fájdalomcsillapító nélkül csinálta, h még csak eszébe se jusson megint drogozni. nem kell feltétlenül kórházba menni, de oda kell rá figyelni. én nem a pszichiátert javaslom, mert nem hiteles segítség(én az orvosira járok, és tudom, hogy sablonosan kezelik őket, nekünk is így tanították). tudja hogy kell bánni egy leszokóval, de az nem elég. mindenképpen a volt drogosokból álló segítő csoportokat javaslom. az egésznek az a lényege, hogy a drogozás az a lelkivilág gondjaira utal, tehát nem az, hogy bolond, hanem hogy az illető lelkileg nem tud mit kezdeni az életével, önmagával és ezért nyúl a droghoz. ezek a csoportok megtanítják neki, hogy ez betegség és nem hiba. és ha tudja, hogy betegség, akkor tudja hogy kezelhető. nagyon összzetett dolog ez, de ha valakiben ott az akarat le lehet szokni, csak a megfelelő segítség kell hozzá. ha van kérdésed nagyon szívesen válaszolok.

2009. aug. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Boccs, hogy nem a kérdésre válaszolok.

2009-08-25 23:55 : a fűtől? a fűre nem is lehet rászokni, méghogy a legsúlosabbtüneteket váltja ki chh

2010. júl. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!