Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Dr. Lenkei Gábor munkásságáról...

Dr. Lenkei Gábor munkásságáról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Néhány éve olvastam a Cenzúrázott egészség c. könyvét. Nagyon elgondolkodtatott. De senkivel sem tudtam erről beszélgetni, mert minden ismerősöm azt mondta rá, ez hülyeség.Mostanában kezembe került egy kiadványa, amelyben a csendes szülésről ír. Nagyon megfogott, főleg, hogy épp én is babát várok, megdöbbentő, hogy szerinte lehet fájdalom nélkül is szülni.

Nagyon érdekelne a véleménye azoknak, akik jobban megismerték a munkásságát, olvasták könyveit, esetleg használják termékeit.

Előre is köszi!



2012. dec. 22. 14:36
 1/5 anonim ***** válasza:
69%

Nekem kicsit ellentmondásos a dolog. Csak a cenzúrázott egészség könyvet kezdtem el olvasni...

De végig azt magyarázza, hogy a gyógyszergyárak így meg úgy meggazdagodnak és hogy átverik közben az embereket stb.

Erre ő kiad egy ilyen könyvet és elad kismillió vitamint? Pont azt csinálja, mint az általa lehordott gyógyszergyárak...

2012. dec. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, lehet, hogy ez neki is üzletpolitika. De vajon igaza lehet-e abban, hogy sokkal nagyobb mennyiségű vitaminra van szüksége a szervezetünknek, mint amit az RDA meghatároz.

Kíváncsi lennék egy orvos véleményére is. Láttam a tévében egy vitaműsort, ahol nagyon támadták a termékeit.Viszont abban lehet igazság, amit a gyógyszeriparról ír, ha megnézzük a reklámokat, mind azt sugallják, ha fáj a fejed, hátad, torkod stb. kapj be egy szem gyógyszert, és máris csoda történik, pár órára megszabadulsz a fájdalomtól. Nem számít mi a tünetek oka, az nem érdeke a gyógyszergyártóknak, hogy meg is gyógyuljunk, csak a tüneteinket kezeljük.

Remélem, írnak még mások is, csak hallottak róla vmit.

Egy ismerősöm 6 éve gyógyult a rákból, az ő termékeit szedi, nagyon bízik benne, mert 6 éve tünetmentes.

A másik könyvében meg amit most olvastam, arról ír, hogy a szülés lehet fájdalommentes, csak le kell győzni a kismamának a félelmét, mert a félelem okozza a fájdalmakat, hát ezen nem tudok magamhoz térni.

2012. dec. 24. 07:59
 3/5 anonim ***** válasza:
84%

Félreértésben éltek: ő NEM gyógyszereket árul, hanem vitaminokat. A vitaminok megakadályozzák hogy beteg légy. A zöldségekben sajnos nincs elég belőlük... Na most a gyógyszergyártók gyógyszereket árulnak, hogy ha már beteg vagy, kezelhesd vele a betegséged... pontosan ezért tartják ennyire alacsonyan az RDA-t, hogy az ember elhigyje: nincs szükség vitaminkészítményekre. Pedig de, bizony hogy van. Ezért tanítják az orvosoknak, hogy ha meghaladod az RDA-t, vitamintúladagolásod lesz. A nagy lószart, vitamintúladagolás nem létezik. A vízben oldódó vitaminokból bármennyit ehetsz(max egy szint után felesleges), a zsírban oldódóakból meg nem tudsz annyit megenni, hogy bajod legyen. Így egyre több a beteg ember, és betegre keresik magukat a gyógyszergyártók. Erre akkor jöttem rá, mikor testépítéssel kezdtem foglalkozni. A sport és a suli rendesen leszívta minden erőm... azóta szedek nagy dózisú multivitamint (scitec multi pro) minden nap. Azóta nincsenek ilyen problémáim. Sőt,azóta meg sem betegedek, max évente 1-2x, de az sem tart tovább 2-3 napnál. Ja, és nem szedek gyógyszert.


Én tisztelem Lenkeit. Rávilágít a lényegre. Nem a beteg embereken akar megélni, hanem tényleg jó szándékai vannak. Ha minden orvos így gondolkozna, jobban éreznénk magunkat...

2013. febr. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Jaj de jó, hogy írtál! Már azt hittem, senkit sem érdekel ez a téma! Azóta több videót megnéztem a YouToube-on Lenkeitől, és egyre megdöbbentőbb részleteket tudtam meg.

Most influenzás lettem, és az orvosom azt mondta, vegyek Calcium sandoz 1000 mg C vitamint, szedjem napi kétszer.

Az 2000 mg C vitamin egy nap! Azt mondta, attól fogok meggyógyulni, nem a gyógyszertől!

Na hát ha 2000 mg C vitamin nem sok, akkor ugyan mit tud egy átlag multivitamin, ami még 100 mg C vitamint sem tartalmaz? Igaza lehet!!!

2013. febr. 6. 07:43
 5/5 anonim ***** válasza:
81%
Én a téli időszakban napi 3-4g-t is betolok :D
2013. febr. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!