Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az unokám 2-3 éves korától...

Az unokám 2-3 éves korától /most 7 éves/majdnem mindig lábujjhegyen jár. Az orthoped orvos szervi okot nem talált. Miért nem lép rendesen, Achilles ín károsodása lehet?

Figyelt kérdés
Gyakran figyelmeztetjük,hogy lépjen rendesen,de nem használ.Kapott egyszer egy segédeszközt,hogy ne tudjon lábujjhegyre állni,de állandóan levette és az óvodában sem adták rá.
2009. aug. 24. 12:53
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Egy barátunk kislányának volt ugyanez a heppje, nála sem találtak szervi okot, mégsem tudták rávenni, hogy telitalppal járjon. Azóta már le is diplomázott a Balettintézetben.
2009. aug. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ismerek olyanokat, akik egész gyerekkorukban lábujjhegyen jártak, de az elég szánalmas, akinek ez nem tetszik és tesz ellene, mint a balkezesség ellen, ez középkor, miért ne járhatna valaki a lábujjhegyén..
2010. ápr. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Látszik,hogy nem egészségügyi dolgozó vagy!

Járhat lábujjhegyen,de később majd szembe kell néznie

több gerinc és ízületi problémával,esetleg műtéttel.

Jó lesz ez neki?

Ja ,és nem készül balett táncosnak sem .Ők sem járnak mindig lábujjhegyen,tudnának mesélni róla milyen az.

2010. ápr. 24. 07:39
 4/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező,


Ha akarsz, találkozz velem, majdnem 14 éves koromig jártam lábujjhegyen, amúgy közben sportoltam ÉS táncoltam, ismerek még egy ilyen srácot, aki szintén. Ha gondolod, ketten megyünk és találkozunk veled, ha meg tudom szervezni, mindketten remekül vagyunk, ízületeink és lábaink, gerincünk teljesen rendben van, remélem neked is minden oké!

2010. jún. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

No, de lehet, hogy később kell szembenéznünk ilyen problémákkal?

Több évtized eltelt már, de még mindig nem jelentkezett semmi, egyikünknél se....



Szóval, maradjunk annyiban, hogy nyugodtan járhat bárki lábujjhegyen, ha neki úgy tetszik, nem lesz tőle semmi baja.

2010. jún. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Sziasztok!


Az én kisfiam most lesz 3 éves, s amióta elkezdett járni, azóta nagyon szeret lábujjhegyen járkálni. Otthon mezítláb és lent a játszón, vagy bárhol cipőben is!

Ezért kezdtem a neten utánaolvasni, mennyire vegyem komolyan azokat a figyelmeztetéseket, amiket innen-onnan hallok..


Konzekvenciám: az esetek 9x%-ban teljesen normális ha a gyermekek így járkálnak, sokszor éppen azért teszik, mert tornáztatják ezzel a módszerrel a lábboltozatukat, s talán éppen tudat alatt fejlesztik a lúdtalp kialakulása ellen.

Ha mégis aggodalmat okoz a szülőnek, vigye el ortopédushoz, aki szakemberként az "egész gyermeket" vizsgálja, nem pedig egy kiragadott picike "eltérés" miatt kelt felesleges félelmet.


Üdv.,


Tnus

2010. aug. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!