Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Átlőtték a fülem 3hete. Már...

Átlőtték a fülem 3hete. Már volt egy lyuk benne, felé lövettem. Miért nem gyógyult be azóta sem?

Figyelt kérdés
Attól a fülbevalótól nem gyógyul be a fülem, így tettem bele ezüstöt. Az ezüsttől másnap vérzett. Nem vettem ki mindennap tisztítani, csak mindennap befújtam aloe verával. Folyamatosan fájt még, de tettem bele egy rövidebb szárú ezüstöt és ma reggel vérzett és fájt. Mivel kéne kenni, vagy mit csináljak vele hogy gyógyuljon? Amit alatta szúrtak fülbevalót régebben, hamar begyógyult a rövidszárú ezüsttől, és nem fájt. 17/L

2012. dec. 27. 15:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Fülbelövéskor orvosi acélból készült fülbevalót tesznek be. Az ezüsttől azért vérezhetett, mert megpiszkáltad azzal, hogy kivetted, amelyik benne volt, és tettél bele másikat. 3-4 hétig egyáltalán nem szabad kivenni a fülbevalót belövés után!!! Főzz kamillateát, mikor kihűlt, borogasd kamillás vattával, egyébként meg hozzá se érj a fülbevalóhoz! Tisztítani csak úgy, hogy alig érsz hozzá, csak az esti/reggeli zuhanyzáskor, lényeg, hogy naponta 1x, antibakteriális szappannal mosd meg. Csak kend rá a habot a tenyeredből, és nagyon finoman mosd meg a fülbevaló alatt a füledet elöl is, hátul is, aztán zuhannyal ügyesen le lehet zuhanyozni úgy, hogy ne maradjon szappan a fülbevaló és a füled között. Én Dettol szappant kaptam, nekem bejött. A hosszabb szárú fülbevaló tisztítás szempontjából most jobb lenne. Én is ezzel szenvedtem, mert idézem "Ne piszkáld, ne nyúlj hozzá, de naponta 1x mosd meg zuhanyzáskor!" És hogy, ha ne nyúljak hozzá??? Erre találtam ki azt, hogy csak a szappanhabot teszem előre is, hátra is, lehetőleg nem mozgatom a fülbevalót, és úgy mosom meg. Nekem is még 3 hét után is vérzett, sőt gennyedzett...
2012. dec. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor nem veszem ki többet. És forgatni kell a fülemben? Azt olvastam, hogy mindennap egyszer tisztításkor teljesen forgassam meg a fülemben.
2012. dec. 27. 16:47
 3/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy hülyeséget mondok, de a 3. fülbevaló a fülben már lehet részben porcos részben, ezért nehezebb a gyógyulása. Nekem is volt 3. fülbevalóm, hónapokig nem akart begyógyulni, pedig először az alap fülbevaló volt benne, utána pedig arany. De begyulladt, vérzett, úgy fájt, hogy nem tudtam aludni rajta :S Utólag mondták, hogy inkább szúratni kellett volna.

Most nemrég lett tragus piercing a fülemben, azt szúrták, és szépen, hamar gyógyul.

2012. dec. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Nem szabad forgatni! Csak akkor nyúlj hozzá, mikor este zuhanyzáskor megmosod a fülbevaló alatt elöl, hátul, akkor is finoman nyúlj hozzá, de ne forgasd.
2012. dec. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
1. vagyok. 2-nek köszi én is a választ, mert nekem is iszonyú nehezen gyógyul, és nem tudtam eddig miért, mikor minden utasítást betartok.
2012. dec. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:) Sokan azt mondták, hogy forgassam, de akkor nem. 3. fülbevalót én is szeretnék, akkor azt ne lövessem, hanem szurassam?
2012. dec. 28. 20:48
 7/7 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Mindenképpen szúrasd! Egyébként én is még mindig szenvedek a gyógyulással, mert éjjel piszkálja a párna a fülbevalót. Kifejezetten nem javasolják, de én akkor is használok rá Tetran kenőcsöt. 1-2 óra múlva már nem fájt.

A 4. lyukat hagynom kell benőni, mert kiálló részbe szúrták, és éjjel megőrülök tőle. Én 6 mm-es szárú ajakpiercingeket tettem a fülbevalók helyére. A hátulja olyan, mint egy szögé, így nem zavar alváskor.

2013. jan. 11. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!